Naga Marketsczaszka i zapalony papierosPolicyjna Agencja Unii Europejskiej (Europol) aresztowała dziś mężczyznę w Oxfordzie, w Wielkiej Brytanii, pod zarzutem kradzieży kryptowaluty IOTA na łączna kwotę 11,4 miliona USD od 85 osób w ciągu ostatniego roku. Ogólnoeuropejskie śledztwo objęło również policję państwową z Hesji w Niemczech oraz Narodową Agencję ds. Zbrodni.


Wykorzystał wrażliwe dane i fałszywe dowody osobiste

Dochodzenie przeprowadzone przez unijny organ ścigania Europol oraz brytyjskie i niemieckie agencje policyjne doprowadziło do aresztowania 36-letniego mężczyzny podejrzanego o przeprowadzenie kradzieży kryptowalut.

Śledztwo rozpoczęto na początku 2018 r. po zgłoszeniu licznych kradzieży z portfeli IOTA w Niemczech. Policja stanowa Hesji ostatecznie wyśledziła potencjalnego podejrzanego w Wielkiej Brytanii i uruchomiono skoordynowaną operację aresztowania.

Dochodzenie wykazało, że kradzieże odbywały się poprzez kierowanie użytkowników do nieistniejącej już strony internetowej za pomocą której dokonywano kradzieży.

– Ofiary tworzyły konta na tej stronie w dobrej wierze, jednak dostęp do wrażliwych danych miał 36-letni przestępca. Następnie za ich pomocą uzyskał możliwość zalogowania się do portfeli ofiar i przelał środki do innych portfeli stworzonych z fałszywych dowodów osobistych – brzmi oficjalny komunikat Europolu.

Zobacz również: Nowy wirus w sieci Bitcoin! Zainfekowane tysiące markowych modeli koparek

Wcześniej Europol informował, iż Bitcoin ani inne kryptowaluty nie zostały wykorzystane do sfinansowania ataków terrorystycznych w Europie. To kolejna instytucja obalająca opinię o wykorzystaniu kryptowalut do finansowania terroryzmu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here