Naga MarketsEuropol poinformował, że władze Bułgarii, Cypru, Niemiec, Holandii i Ukrainy rozbiły grupę przestępczą zajmującą się oszustwami związanymi z opcjami binarnymi. Przestępcy działali on maja 2019 r. do września 2021 r., zachęcając niemieckich inwestorów do dokonania transakcji, wskutek których Ci ostatni stracili co najmniej 15 mln EUR.

Oferowali inwestycje w opcje binarne
Wyłudzili od niemieckich inwestorów 15 mln EUR

Zgodnie z komunikatem prasowym operacyjna grupa zadaniowa utworzona przez Europol i Eurojust doprowadziła do ośmiu przeszukań w domach (5 w Bułgarii, 2 na Ukrainie i 1 na Cyprze), 17 przesłuchań osób i jednego aresztowania na Cyprze.Ponadto w ramach operacji zajęto sprzęt elektroniczny, konta bankowe, telefony i kopie zapasowe danych. Organy ścigania ujawniły na podstawie swoich dochodzeń, że sieć przestępcza prowadziła oszustwo w zakresie opcji binarnych. Cały proceder był na tyle poważny i tak zaplanowany, że specjalnie w tym celu stworzono 250 różnych domen internetowych mających przyciągnąć potencjalne ofiary.

Około 100 pracowników dwóch call center zlokalizowanych w Sofii, w Bułgarii kontaktowało się z „klientami” i pod przykrywką doradców finansowych reklamowało usługi finansowe w zakresie opcji binarnych.

– Pracownicy call center mieli skrypty zawierające predefiniowane rozmowy i kluczowe komunikaty, aby przekonać klientów do uwolnienia większej ilości funduszy. Jednak późniejsze dochodzenie sugeruje, że większość pracowników nie była świadoma, że firma, dla której pracowali, była zaangażowana w schemat oszustwa. Początkowe zyski pokazywane w interfejsie użytkownika zachęcały klientów do inwestowania dużych sum pieniędzy. Klienci nie otrzymali jednak wypłaty swoich wygranych ani salda kredytowego, gdy o to poprosili – wskazuje Europol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen akcje wykres | kurs liry tureckiej złoty | amrest giełda | pgnig notowania | cena akcji ciech | amica cena akcji | euro kurs online | bitcoin cena wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin wykazuje „bardzo rzadki” niedźwiedzi sygnał, twierdzi trader Tone Vays
Następny artykułFaza, w którą wchodzi bitcoin (BTC) daje szansę na wzrost
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here