Naga MarketsO godzinie 10:00 rynki poznały wyniki wstępnego raportu PMI według IHS Markit dla strefy euro za styczeń 2017. PMI przemysłowe okazało się lepsze od prognoz, natomiast dwa pozostałe wskaźniki notowały delikatne osunięcia.


  • PMI przemysłowe: 55,10, prognoza 54,80, poprzednio 54,90
  • PMI usługowe: 53,60, prognoza 53,90, poprzednio 53,70
  • PMI zbiorcze: 54,30, prognoza 54,50, poprzednio 54,40

W oficjalnym raporcie IHS Markit czytamy jednak, że wzrost zatrudnienia w głównych sektorach gospodarczych plasował się na dziewięcioletnich szczytach. Powyższe dane bazują na 85% sondaży przeprowadzonych wśród europejskich przedsiębiorców – finalne odczyty poznamy na początku przyszłego miesiąca.

PMI strefy euro w stosunku do PKB. Źródło: IHS Markit

Chris Williamson z Markit w następujący sposób komentował publikację: „Gospodarka strefy euro rozpoczyna 2017 rok od wysokiego pułapu. Wstępne dane styczniowe sygnalizują porządny wzrost PKB w zakresie 0,4% co zawdzięczamy dalszemu rozwojowi branży przemysłowej oraz usługowej”.

Euforia jednak nie przełożyła się na notowania Eurodolara. Od początku sesji para osuwała się o niespełna 40 pipsów, a w tym momencie wsparcie gwarantuje 23,6% zniesienia wtorkowych spadków oraz minima z godzin nocnych:

EUR/USD M5

Pełny raport dostępny jest pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here