Naga MarketsW godzinach porannych IHS Markit opublikował wyniki czerwcowego wskaźnika PMI usługowego dla krajów strefy euro oraz całej unii monetarnej. W drugim kwartale wzrost gospodarczy Eurozony plasował się na sześcioletnich szczytach, jednak Eurodolar tracił – wszystko za sprawą spadku wyników w stosunku do maja.


Najlepszy kwartał od sześciu lat, wyniki miesięczne jednak gorsze

Pomimo faktu, że Q2 2017 był najlepszym kwartałem dla europejskiej gospodarki od sześciu lat, rezultaty PMI usługowego m/m 55,40 okazały się gorsze od finalnego odczytu majowego (56,30). Na pięciomiesięcznych dołkach plasowało się również niemieckie PMI usługowe (56,40 w porównaniu do 57,40 z maja).

Łączny wskaźnik PMI w strefie euro również delikatnie osuwał się do 56,30, cały czas utrzymuje się jednak na najwyższych poziomach od początku dekady:

Źródło: IHS Markit

Co do sytuacji technicznej na EUR/USD, to para na początku sesji testowała dołki wtorkowe, od tego czasu pnąc się w górę. Maksima intraday jak na razie rozrysowały się w okolicach 1.1368 – na pomarańczowo zaznaczono reakcję pary walutowej na dane IHS Markit:

EUR/USD M5

Licząc na silniejszą deprecjację i retest minimów środowych, niezbędne będzie pokonanie linii trendu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here