Naga MarketsFinalny odczyt PMI przemysłowego dla strefy euro w lipcu plasował się na poziomie 56,60, co jest wartością delikatnie gorszą od wskazać flash 58,80 i osunięciem z czerwcowych szczytów 57,40. W ujęciu historycznym wartość wskaźnika cały czas plasuje się jednak na bardzo wysokich poziomach.


Deprecjacja we wszystkich dużych gospodarkach strefy euro

Po praktycznie nieprzerwanych wzrostach PMI w ostatnich miesiącach, w lipcu przyszedł czas na odreagowanie – w przypadku Niemiec, Włoch i Francji indeks znalazł się na kilkumiesięcznych dołkach, najsilniejsze spadki notowała Holandia (ponad 5-letnie minima).

Lipcowa wartość PMI przemysłowego. Źródło: IHS Markit

„Chociaż rezultaty PMI wypadały delikatnie poniżej wcześniejszych oczekiwań, cały czas mamy do czynienia z silnymi rezultatami i aktywnością przedsiębiorców. Sondaże pokazują, że wydajność przemysłowa wzrasta na rocznym poziomie około 4%, co jest najlepszym rezultatem od ponad 6 lat” – komentował Chris Willamson z IHS Markit.

Eurodolar w pierwszej chwili również reagował na odczyty pozytywnie (pomimo notowanych spadków wskaźnika), wzrastając o kilkanaście pipsów. Po wczorajszych dynamicznych ruchach, we wtorek EUR/USD jak na razie prezentuje zdecydowanie niższą zmienność:

EUR/USD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here