Naga MarketsJak to zwykle bywa, przedpołudnie pierwszego dnia (roboczego) miesiąca przynosi nam liczne odczyty dotyczące PMI dla sektora przemysłu. Przed południem poznaliśmy już dane z Polski, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech oraz ze Strefy Euro.


Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to Markit Group publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.

Raporty PMI Markit publikowane są zawsze na początku każdego miesiąca. PMI sektora przemysłowego pierwszego dnia, PMI sektora budowlanego drugiego, a PMI sektora usług w trzeci dzień roboczy każdego miesiąca. Opublikowany dziś wskaźnik obrazuje aktywność sektora przemysłowego i opisuje aktualną sytuację w gospodarce.

Jak wynika z raportu Markit Economics, pomimo prognoz zakładających utrzymanie wartości wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w Niemczech na poziomie prezentowanym w trakcie publikacji wstępnych szacunków 57,3, ta ostatecznie wyniosła w lipcu 56,9. Warto jednak zauważyć, że w dalszym ciągu oznacza to wzrost z 55,9 w czerwcu br.

Nieco lepiej wypadły wyniki ze strefy euro, gdzie zgodnie z prognozami analityków, finalny odczyt pokrył się z wcześniejszymi szacunkami i wyniósł 55,1, co również oznacza wzrost w stosunku do wartości prezentowanej przed miesiącem (54,9).

“Niewielki wzrost PMI daje niewiele powodów do radości, biorąc pod uwagę, że jest to drugi najsłabszy wynik od ponad półtora roku. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odnotowano najsłabszy wzrost produkcji od końca 2016 roku (…) Odpowiedzi ankietowanych wskazują, że spowolnienie gospodarcze prawdopodobnie odzwierciedla obawy związane z wojnami handlowymi, taryfami i rosnącymi cenami, a także ogólną niepewność co do perspektyw gospodarczych. Optymizm co do przyszłości pozostał na jednym z najniższych poziomów obserwowanych w ciągu ostatnich dwóch lat”. – komentował Chris Williamson z IHS Markit.

Poniżej zbiorcze przedstawienie wszystkich opublikowanych do tej pory odczytów PMI:

Źródło: investing.com

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że na skutek trwających od wczoraj spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTMS: Złoty z warunkami do konsolidacji 4,26-4,30
Następny artykułBill Clinton na konferencji Ripple
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here