Naga MarketsScenariusze dla EUR/USD - kluczowa będzie strefa oporu, do której właśnie doszła para.Przed chwilą poznaliśmy dane makroekonomiczne ze strefy euro. Podane zostały między innymi wyniki wskaźników PMI dla usług i dla przemysłu. Za publikację wskaźnika są odpowiedzialne dwa podmioty. Pierwszym z nich jest Markit Economics, który publikuje odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugim jest Institute of Supply Management (ISM), który z kolei skupia się tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.


PMI dla strefy euro

Wskaźnik PMI dla przemysłu w strefie euro wyniósł w lutym 49,2, co jest negatywnym zaskoczeniem. Analitycy oczekiwali spadku z poziomu 50,5 notowanego miesiąc wcześniej do 50,3. W przypadku wskaźnika PMI dla usług wynik wyniósł 52,3, co jest odczytem lepszym od prognozy. Analitycy przewidywali poziom 51,5 wobec 51,2 miesiąc temu.

PMI dla strefy euro

Komentarze:

Jak powiedział Chris Williamson, Chief Business Economist at IHS Markit: “Gospodarka strefy euro pozostała blisko stagnacji w lutym. Wzrost usługowego wskaźnika PMI jest nieznacznie wyższy od notowanego miesiąc temu, wyniki pokazują jeden z najsłabszych poziomów ekspansji od 2014 r. Dane z badań sugerują, że PKB może będzie walczyć o utrzymanie się powyżej 0,1% wzrostu w pierwszym kwartale”.

PMI dla Niemiec

Nieco wcześniej, o godzinie 9:30 poznaliśmy wskaźniki dla Niemiec. Wskaźnik PMI dla przemysłu w Niemczech również okazał się gorszy od oczekiwań. Wynik w lutym to zaledwie 47,6, co jest dużo gorszym poziomem niż oczekiwali tego analitycy. Miesiąc wcześniej wskaźnik kształtował się na poziomie 49,7, a analitycy oczekiwali dziś wyniku na poziomie 50,0. W przypadku wskaźnika PMI dla usług, podobnie jak w strefie euro, zaskoczył on pozytywnie. Wynik na poziomie 55,1 w lutym był dużo lepszy od oczekiwań analityków którzy prognozowali poziom 52,8 wobec 53 miesiąc wcześniej.

Komentarze:

“Niemcy są na dobrej ścieżce do wzrostu o 0,2%, widocznym w sektorze usług, z kolei Francja ma tendencję do stagnacji lub nawet nieznacznego spowolnienia. Reszta regionu znajduje się aktualnie w najgorszym okresie od późnego 2013 roku”

Zobacz także: Pallad przekracza barierę 1500$ – cena najwyżej w historii

Sytuacja na wykresie euro do dolara (EUR/USD)

Na kursie euro do dolara możemy zaobserwować nieznaczny spadek. Po godzinie 9:30 mogliśmy obserwować zejście na niecałe 10 pipsów, a po godzinie 10:00, na nieco ponad 15. Widać więc negatywną reakcję rynku na opublikowane odczyty.

Wykres EUR/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here