Naga MarketsPoranny komentarz makroDzisiaj ostatni dzień tygodnia oraz miesiąca – w związku z tym domykały będą się świece W1 i MONTHLY co może wywołać dodatkową zmienność na rynku. Jeżeli chodzi o sam kalendarz makroekonomiczny to dzisiejszą publikacją numer jeden w Europie są wyniki inflacji konsumenckiej, w USA natomiast indeks zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan.


Nocne dane z Japonii

Dzisiaj w nocy o godzinie 01:30 poznaliśmy szereg japońskich odczytów (zaprezentowane poniżej). Reakcja JPY na mieszane wyniki była stonowana i ostatecznie na walucie nie zaobserwowaliśmy silniejszych ruchów.

Europejski poranek

Z samego rana Niemcy publikowali wyniki sprzedaży detalicznej m/m – poprzedni rezultat został zrewidowany w górę do 0.5%, prognozy zakładały odczyt 0.3%, ostateczni enatomiast wynik uplasował się na poziomie -2.3%.

O godzinie 00:45 poznaliśmy natomiast wydatki konsumenckie m/m we Francji. Ich dynamika wzrosła o 0.4% (prognoza 0.6%, poprzednio 0.1%).

Obecnie oczekujemy na publikację wspominanego wcześniej europejskiego CPI (r/r prognoza 0.2%, r/r bazowe prognoza .8%) oraz stopy bezrobocia, która zdaniem analityków pokryje się z dotychczasowym wynikiem 11.1%.

Dane z USA i Kanady od 14:30

O godzinie 14:30 przeniesiemy się do Ameryki Północnej gdzie czeka nas seria kolejnych odczytów makro. Rozpoczniemy od Kanady i jej PKB m/m – prognozy mówią o wzroście do 0.0% z poziomu -0.1%. Następnie o 15:45 ISM-Chicago podzieli się swoją wersją indeksu PMI (prognoza 50.50, poprzednio 49.40), a o 16:00 opublikowany zostanie indeks sentymentu konsumentów Uniwersytetu Michigan (prognoza 94.00, poprzednio 93.30). Po tych publikacjach inwestorzy mogą spokojnie rozpocząć weekend czekając jednocześnie na zamknięcie świec tygodniowych przed przejściem notowań w stan spoczynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here