Naga MarketsEuropejskie Centrum Odszkodowań SA to największa w Polsce i Europie Środkowej firma pomagająca osobom poszkodowanym i ich bliskim uzyskać od firm ubezpieczeniowych należne odszkodowania i świadczenia.

euco

Notowania spółki wzrosły od połowy listopada o ponad 200%. Aktualnie kurs dotarł i zatrzymał się w rejonie szczytu z ubiegłego roku. Wydaje się, że po korekcie, zwyżka nadal jest możliwa. Wzrostom towarzyszył silny wzrost obrotów, które maleją podczas łagodniejszych spadków. Patrząc szerzej, spółka ma za sobą potężną przecenę, spowodowaną pogarszającymi się wynikami. Kurs pogrążało także wychodzenie z akcjonariatu funduszy. Nieco lepiej z wynikami było w trzecim kwartale. Analizując spółkę, nie sposób nie porównywać jej z Votum, które silnie drożało do tej pory. Teraz także EUCO zaczęło skracać dystans do lidera.

Sytuacja dla branży poprawiła się w ubiegłym roku, najpierw sądy dały zielone światło do niemal nieograniczonego wzrostu wartość odszkodowań, a następnie pojawiła się sprawa kredytów frankowych. Na początku roku głośna sprawa państwa Dziubaków zakończyła się unieważnieniem umowy kredytowej. To powinna zachęcać innych do podjęcia walki z bankami. W jednym z wywiadów, prezes Votum wskazał na ogromną liczbę spraw frankowych, co ma się przekładać na spory wzrost przychodów. Ten sam powód napędza zwyżkę na EUCO, które dotąd było mocno w tyle. Wydaje się więc, że po korekcie, cena może znowu zacząć rosnąć.


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here