Naga MarketsEuropejskie Centrum Odszkodowań SA to największa w Polsce i Europie Środkowej firma pomagająca osobom poszkodowanym i ich bliskim uzyskać od firm ubezpieczeniowych należne odszkodowania i świadczenia.

euco
źródło xStation 5

Notowania spółki wyglądają słabo i od wielu lat mamy do czynienia z trendem spadkowym. Warto przypomnieć, że jeszcze w 2015 roku akcje notowane były w okolicach 60 zł, dzisiejsza wycena oscyluje w rejonie 3 zł. Na wykresie widać, że kurs może kierować się na historyczne minima notowań w rejonie 2 zł. Powodem takiego stanu rzeczy są słabnące wyniki finansowe. Jeżeli spojrzymy na serię kilku ostatnich kwartałów, można zauważyć spadek wielkości przychodów oraz systematyczne pogarszanie się w wyniku netto. Ostatni raport za pierwszy kwartał wykazał niemal 25% spadek zysku oraz około 18% spadek przychodów ze sprzedaży. Negatywnie wyglądają także ruchy w akcjonariacie, gdzie kilka funduszy zmniejszyło swoje zaangażowanie w spółkę.

Warto podkreślić, że spółka do 2016 roku prowadziła politykę dywidendowa wypłacając średnio 4-5 czasami nawet 7% dywidendy. W ostatnich latach dywidendy już nie było co także jest negatywną zmianą. W kwietniu spółka poinformowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, co ma na celu ustalenie korzystnego sposób pozyskiwania finansowania niezbędnego do spłaty zadłużenia spółki. Wydaje się, że aby doszło do zmiany tendencji na wykresie, potrzebna byłaby jakaś mocna informacja dotyczą albo poprawy wyników albo też zapowiedź zmian w akcjonariacie czyli wejście większego inwestora.

Zobacz także: The Farm 51 [F51] – czekamy na targi Gamescom i Chernobylite – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here