Naga MarketsPo bardzo dobrych danych dotyczących europejskiego PMI przemysłowego, Eurostat po 11:00 publikował wyniki majowego raportu z rynku pracy. Bezrobocie w strefie euro utrzymało się na poziomie 9,3% co jest najniższym poziomem od marca 2009 roku (analitycy spodziewali się jednak jego spadku do 9,2%), co wywołało delikatną deprecjację EUR.


W przypadku całej Unii Europejskiej stopa bezrobocia plasowała się na pułapie 7,8% – warto przypomnieć, że rok wcześniej wynosiła 8,7%. Polska nieprzerwanie utrzymuje się w czołówce – według wyliczeń Eurostatu bezrobocie w kraju nad Wisłą wynosi już poniżej 5%:

Źródło: Eurostat

Patrząc na kontynuację spadkowej tendencji Eurodolara wiele wskazuje na to, że inwestorzy silnie wycenili spadek stopy bezrobocia w maju, a utrzymanie jej na niezmiennym poziomie spowodowało pogłębienie poniedziałkowych minimów:

EUR/USD M15

W efekcie notowania coraz wyraźniej osuwają się pod okrągły pułap 1.1400. Przed nami jeszcze szereg danych ze Stanów Zjednoczonych, które również mogą wzmóc zmienność na Eurodolarze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here