Naga MarketsUdostępnianie archiwum handlowego obniżyłoby koszty inwestorówBadania przeprowadzone dla Unii Europejskiej wskazują, iż przygotowanie “CT” (consolidated tape) rekordu zawierającego zestawienie cen i wolumenów akcji i obligacji będących przedmiotem obrotu na wielu platformach, mogłoby pomóc inwestorom w podejmowaniu lepszych decyzji i zapewnić organom regulacyjnym lepsze dane umożliwiające wykrycie nadużyć na rynku oraz obniżyć koszty.

  • CT pomoże inwestorom.
  • Dyrektor wykonawczy KE zaproponuje w przyszłym roku odpowiednie ustawy w celu stworzenia CT dla rynku akcji.
  • Aby uzyskać poziom powyżej 5 punktów bazowych, konieczny jest wydatek rzędu 11 mln Euro, wynika z szacunków ekspertów.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Stworzenie CT pomoże inwestorom w podejmowaniu lepszych decyzji inwestycyjnych

Baza, znana jako „consolidated tape” lub CT, zawierałaby zestawienie cen i wolumenów akcji i obligacji będących przedmiotem obrotu na wielu platformach, aby pomóc inwestorom w podejmowaniu lepszych decyzji i zapewnić organom regulacyjnym lepsze dane umożliwiające wykrycie nadużyć na rynku.

Wcześniejsze próby stworzenia CT borykały się z danymi dotyczącymi cen, a banki oskarżyły platformy o naliczanie fałszywych cen za kanały, które sprawiłyby, że CT byłaby nieekonomiczna, co jest odrzucane przez giełdy. Dyrektor wykonawczy Komisji Europejskiej powiedział, że w 2021 roku zaproponuje ustawodawstwo, aby stworzyć CT do handlu akcjami, która od dawna jest obecna na amerykańskiej Wall Street, aby pomóc pogłębić rynek kapitałowy UE.

Ilość możliwych do uzyskania Punktów Bazowych (bps) wraz z szacunkowym kosztem. Źródło: Wywiady MSP oraz Alpha Forum Conference (luty 2020)

Istnieje duże zapotrzebowanie na dane CT, a korzyści płynące z ich dostarczenia wyraźnie przewyższają koszty ich wdrożenia” – stwierdzono w badaniu przeprowadzonym przez konsultantów The Market Practice.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Według badania, to Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) powinien wybrać i regulować jednego dostawcę CT jako przedsiębiorstwo non-profit. Początkowo będzie mógł śledzić ceny i wolumeny, po jakich przeprowadzano transakcje na akcjach i obligacjach, a później uwzględniać oferty i oferty od brokerów.

Stwierdzono, że utworzenie CT przy poziomie bps powyżej 5, kosztowałoby 11 milionów euro, finansowane byłoby z jednorazowej opłaty za przystąpienie do agregatorów danych, takich jak giełdy. Niemożliwe było ilościowe określenie całkowitych korzyści, ale użytkownicy rynku twierdzą, że obecnie polegają na danych „nieoptymalnych”, co podnosi koszty.

W ramach uzupełnienia wiedzy: punkty bazowe, określane skrótem BPS, są wspólną jednostką miary zmian procentów finansowych. Zmiana o 0,01% równa się 1 punktowi bazowemu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here