Naga MarketsbykZeszły tydzień dostarczył inwestorom na całym świecie wielu niespokojnych chwil. Ogromna zmienność, silne spadki na amerykańskich indeksach, umacniający się jen japoński oraz silna przecena bitcoina towarzyszyła spekulantom przez większą część poprzedniego tygodnia. Ostatnie sesje przywracają jednak optymizm na rynku akcyjnym, wraz z dobrymi raportami kwartalnymi spółek.


Powracający optymizm

Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł dziś już o 1.1 proc., co stanowi najlepszą sesję od 24 lipca. Akcje tj. Publicis Groupe SA i WPP Plc, odnotowały silny wzrost po tym, jak Omnicom Group Inc. zanotowała trzeci kwartał zysku, który znacznie przekroczył średnią ocenę analityków. W tym samym czasie British American Tobacco Plc spadły aż o 1,9 procent, po tym jak ostrzeżono, że przychody z sektora alternatyw dla palących papierosy nie spełniły oczekiwań rynkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Pre-Market: przed startem USA kontrakty S&P500 utrzymują rynek

Europejskie akcje zyskują najmocniej od 3 miesięcy
.marketwatch.com STOXX Europe 600 Index

Europejskie akcje i indeksy podnoszą się z wyprzedaży z zeszłego tygodnia, która pociągnęła je do najniższych poziomów od grudnia 2016 r. Jedną z przyczyn były rosnące rentowności obligacji, które zmusiły inwestorów do wycofania się z rynku akcji i zmian składów portfeli inwestycyjnych. Prognozowany wzrost zysków w tym roku w Europie jest równoważny około jednej czwartej szacunków amerykańskich zysków.

– Uważamy, że w ciągu najbliższego półrocza akcje mogą jeszcze wzrosnąć, ponieważ spodziewamy się znacznych wzrostów zysków, co powinno zachęcić inwestorów – powiedział Mark Haefele, dyrektor ds. inwestycji w UBS Wealth Management.

Zobacz również: Wojna handlowa może kosztować nawet 1% światowego PKB

Analitycy od sierpnia obniżają swoje szacunki dotyczące zysków dla europejskich przedsiębiorstw w 2018 roku, a indeks rewizji zysków Citigroup Inc. pokazuje, że od ponad dwóch lat prognozy systematycznie się obniżają. Inwestorzy nadal obserwują konflikt handlowy USA-Chiny, jak również wyższe ceny ropy naftowej wywołane m.in. amerykańsko-saudyjskim sporem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here