Naga MarketsAgencja prasowa Reutersa opublikowała dziś wyniki swojego najnowszego sondażu, z którego wynika, iż zdaniem zarządzających funduszami, strategów i brokerów, indeks Stoxx Europe 600 powinien do końca przyszłego roku osiągnąć poziom 420 punktów, co stanowiłoby wzrost o 2,9% w stosunku do wtorkowego zamknięcia.


Stoxx Europe 600 wzrośnie do 420 pkt. dzięki porozumieniu handlowemu i Brexitowi

Według sondażu Reutera przeprowadzonego wśród ponad 20 zarządzających funduszami, strategów i brokerów ankietowanych w ciągu ostatnich dwóch tygodni, czynnikami mogącymi wpłynąć na umocnienie europejskich akcji byłyby informacje o osiągnięciu porozumienia handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami oraz uporządkowanie kwestii Brexitu. Ich zdaniem wraz z możliwą umową handlową między Waszyngtonem a Pekinem oraz opuszczeniem przez Wielką Brytanię szeregu państw członkowskich UE, notowania europejskich akcji mogłyby znaleźć się na najwyższym poziomie w historii.

Spoglądając na notowania indeksu STOOX 600 zauważymy, że dzięki trwającym od pewnego czasu wzrostom, znajduje się on obecnie na jednym z najwyższych poziomów w historii. Oczekuje się, że pod koniec roku indeks uplasuje się na poziomie 405 punktów, co oznaczałoby wzrost na przestrzeni całego roku aż o 22,47%. Byłby to także największy roczny wzrost od 2009 roku.

Prognozy dla przyszłego roku wskazują natomiast na dalszą aprecjację indeksu nawet w okolice 420 punktów.

 

STOXX Europe 600
STOXX Europe 600

Philipp Lisibach, strateg w Credit Suisse, International Wealth Management w Zurychu, powiedział, że na przestrzeni ostatnich miesięcy był neutralny w stosunku do europejskich akcji, ale na rok 2020 spodziewa się ich niewielkiego wzrostu:

– Największym ryzykiem jest potencjalna eskalacja wojny handlowej USA z Chinami, a w szczególności potencjalne amerykańskie taryfy na europejskie auta. Europejski wzrost gospodarczy pozostanie w naszych oczach spowolniony w 2020 r. – powiedział.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VIII – 1/4 finału – mecz numer 1
Następny artykułOglądasz wideo na YouTube? Możesz nieświadomie kopać Monero
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here