Naga MarketsKurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNEuropejskie rynki akcji nie mogą zaliczyć ostatnich dni do udanych. O ile dziś o poranku dostrzec można ich symboliczne wzrosty, o tyle w drugiej połowie minionego tygodnia zaliczyły one spadki. Jest to reakcja rynku na stosunkowo umiarkowane rezultaty działań mających doprowadzić na opanowania pandemii. Tylko wczoraj odnotowano bowiem na świecie ponad 221 tys. nowych zakażeń i 4,3 tys. zgonów z powodu COVID-19.

  • Inwestorzy obawiają się drugiej fali pandemii
  • Koronawirus wciąż zagraża ożywieniu gospodarczemu

Europejskie akcje zaczynają spadać

Poniższy wykres pokazuje jak silna jest korelacja miedzy europejskimi rynkami akcji. Warto przy tym zwrócić uwagę, że choć kierunek ruchu co do zasady jest ten sam, to zdecydowanie największe wzrosty w ostatnim czasie dostrzec można było na notowaniach niemieckiego indeksu DAX 30.

Zdaniem Guillermo Hernandeza Sampere’a, szefa handlu w MPPM EK w Eppstein w Niemczech, Niemcy osiągnęły lepsze wyniki w ostatnich miesiącach dzięki poradzeniu sobie z pandemią. Niemniej jednak, po tygodniowym wzroście napędzanym przez płynność banku centralnego, niewielka korekta, którą obserwujemy od czwartku, jest więcej niż normalna. W rozmowie z Bloombergiem wskazał on jednak, że rynki akcji oderwały się od realnej gospodarki i znajdują się obecnie na nieprawdopodobnym poziomie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSrebro wystrzeliło w górę aż o 20% w ciągu tygodnia, cena przebija 24 dol.
Następny artykułCzy srebro to nowy Bitcoin? Przemysław Kwiecień o sytuacji na rynku surowców
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here