Naga MarketsZgodnie z danymi opublikowanymi przez IHS Markit po godzinie 10:00, europejskie PMI przemysłowe strefy euro w kwietniu plasowało się na szeościoletnich szczytach. Wynik okazał się delikatnie gorszy od publikacji wstępnej, pokonały jednak finalne rezultaty z marca.

PMI na 56,70 – dobre wyniki Francji i Włoch

56,70 okazało się lepszym rezultatem od odczytu marcowe 56,20 (wstępne PMI kwietniowe 56,80). Jednocześnie nowe zamówienia oraz zatrudnienie osiągały dynamikę niespotykaną w przeciągu ostatnich sześciu lat.

Źródło: IHS Markit

Jak twierdzi Chris Williamson z IHS Markit: „Europejscy wytwórcy przedstawili bardzo silne raporty z kwietniowej działalności sygnalizując mocny start w drugi kwartał bieżącego roku. W 20-letniej historii prowadzenia sondaży PMI, wzrost zatrudnienia w tym miesiącu jest jednym z najwyższych, który udało się odnotować”

EUR/USD nad 1.0900

Notowania Eurodolara w pierwszej reakcji na dane delikatnie wzrastały, wcześniej testując okolice minimów sesyjnych. Wsparciem wtorkowym będzie niewątpliwie 1.0900 w połączeniu z dziennym pivotem, który przesuwa się tuż nad. Zmienność sesji jak na razie bardzo niska, w zakresie niespełna 30 pipsów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here