Naga MarketsECB na dzisiejszym posiedzeniu utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Bank utrzymał także instrukcje dotyczące luzowania ilościwego (QE) na dotychczasowym poziomie.

Media żywo spekulują, iż komitet ustami Mario Draghiego przekaże jakiekolwiek informacje na temat podwyżki stóp procentowych, zwijania QE bądź zacieśniania polityki montarnej (ogólnie) w przewidywalnej przyszłości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spekulacje medialne na ten temat wydają się być jednak mocno na wyrost. Trudno znaleźć jakiekolwiek czynniki, które miałyby zmusić ECB do tak jastrzębiego komunikatu, który mógłby wywołać sporo zamieszania na rynku.

Póki co Europejski Bank Centralny oświadcza, że QE potrwa przynajmniej do grudnia 2017 albo i dłużej jeśli będzie trzeba, tzn. jeśli ścieżka inflacji nie ustabilizuje się w drodze do celu.

Wszyscy obecnie czekają na wystąpienie prezesa Mario Draghiego. Historycznie to właśnie konferencje ECB budziły największe emocje na rynkach.

Póki co obligacje i kursy FX pozostają bez większych zmian. Konferencję można oglądać na żywo przez Youtube (video poniżej). Relację po Polsku przeczytacie na naszym kanale Rynki na Żywo oraz Twitterze Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here