Naga MarketsKurs euro pod 1,16 USD. EBC skupi dług publiczny Hiszpanii warty 120 mld EURHiszpania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa, nie tylko pod względem zdrowotnym, ale też gospodarczym. Kraj może zatem liczyć na środki z funduszy pomocowego Unii Europejskiej zatwierdzonego w tym tygodniu. Również Europejski Bank Centralny w ramach pandemicznego skupu aktywów wspomoże Hiszpanię. Chociaż EBC nie publikuje docelowych wielkości zakupów obligacji, informacją na ten temat podzielił się dziś były hiszpański minister finansów. Tymczasem, kurs euro unosi się kilkanaście pipsów od okrągłego poziomu 1,16 USD.

  • EBC skupi dług publiczny Hiszpanii o wartości 120 mld euro
  • Skup obligacji ma nastąpić w ramach programu PEPP

EBC skupi dług publiczny Hiszpanii w ramach PEPP

Europejski Bank Centralny oczekuje, że w tym roku skupi długi hiszpańskiego rządu o wartości 120 mld euro – powiedział dziś wiceprezes EBC Luis de Guindos.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– W przypadku Hiszpanii liczba (zakup przez EBC), jeśli z grubsza się spełni, to 120 miliardów euro hiszpańskiego długu publicznego – mówił de Guindos, były hiszpański minister finansów.

EBC nie publikuje docelowych wielkości zakupów dla poszczególnych krajów w ramach programu awaryjnego skupu aktywów (PEPP), którego celem jest wsparcie rynków finansowych dotkniętych wybuchem pandemii koronawirusa i wynikającymi z tego szkodami gospodarczymi.

Kurs euro testuje poziom 1,16 USD

Notowania euro w relacji do dolara mają już za sobą 4 wzrostowe sesje z rzędu, w trakcie których pokonują kolejne poziomy oporu. W tym tygodniu bykom udało się najpierw przełamać opór przy 1,1450 a wczoraj wybili strefę przy 1,1540. Dodatkowo, maksima sesji znalazły się na poziomie 1,16 USD.

Dziś cena również rośnie, ale jak dotąd bykom nie udało się ustanowić nowego szczytu. Jeśli tak się stanie, kupujący na EUR/USD mogą kierować się do kolejnego okrągłego poziomu 1,17 USD. Kluczowy opór skupiający maksima z drugiej połowy 2018 roku znajduje się jednak wyżej, w obrębie 1,18 USD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
EUR/USD – wykres dzienny

Po podpisaniu porozumienia przywódców państw Unii Europejskiej w sprawie funduszu odbudowy wartego 750 mld euro, kurs euro znacznie zyskuje. Niektórzy strategowie uważają, że w ciągu roku EUR może wzrosnąć nawet do poziomu 1,30 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here