Naga MarketsEBC, ECB, europejski bank centralny, bank, euro, ComparicEuropejski Bank Centralny (EBC) ma zacząć analizować emisję cyfrowego euro. Poinformował o tym w raporcie opublikowanym 2 października.

  • EBC coraz poważniej analizuje emisję cyfrowego euro.
  • Sprawdza, jak można wpisać nową wersję waluty w obecny system walutowy.

Cyfrowe euro jednak powstanie?

W raporcie zbadano, jak cyfrowe euro może wpłynąć na płatności detaliczne i jak może chronić rynki płatności w przyszłości. Analizuje również, jak wirtualne waluty mogą zostać wpasowane w krajobraz całego eurosystemu. Nie precyzuje jednak, jaki model EBC powinien przyjąć, kiedy i czy projektuje swoją cyfrową walutę.

Na podstawie raportu EBC ma rozpocząć program tworzenia wirtualnej waluty „w celu uzyskania znaczących odpowiedzi na postawione pytania otwarte”. Testy miałyby wystartować do połowy przyszłego roku. Poprzedzić mają je konsultacje z ekspertami.

W raporcie zauważono, że waluty cyfrowe mogą zapewnić większą dostępność finansową:

„Potencjalne zalety cyfrowego euro i szybkie zmiany w krajobrazie płatności detalicznych oznaczają, że eeurosystem musi być przygotowany, aby wyemitować euro w przyszłości. Cyfrowe euro mogłoby wspierać cele eurosystemu, zapewniając obywatelom dostęp do bezpiecznej formy pieniądza w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Pomogłoby to Europie w dążeniu do ciągłych innowacji. Przyczyniłoby się również do jego strategicznej autonomii, zapewniając alternatywę dla zagranicznych dostawców płatności dla szybkich i wydajnych płatności w Europie i poza nią”.

Wymogi dla e-euro

EBC powiedział, że istnieje kilka wymogów, które musi spełnić cyfrowe euro, jeśli zostanie utworzone.

Po pierwsze, musi być na czasie pod kątem technologii i być udostępniane „za pośrednictwem standardowych, interoperacyjnych rozwiązań typu front-end w całej strefie euro i być interoperacyjne z prywatnymi rozwiązaniami płatniczymi”. Po drugie, powinno pasować do charakterystycznych cech gotówki, być łatwe w użyciu dla każdego, bezpłatne i chronić prywatność. Cyfrowe euro musi mieć również funkcjonalności „co najmniej tak atrakcyjne, jak rozwiązania płatnicze dostępne w walutach obcych lub za pośrednictwem podmiotów nieregulowanych” i musi być narzędziem usprawniającym transmisję polityki pieniężnej.

EBC przekazał, że cyfrowe euro musi być dostępne również poza strefą euro, a jego konstrukcja przyjazna dla środowiska, co oznacza, że ​​powinno być oparte na technologii minimalizującej szkody ekologiczne.

Dla EBC cyfrowe euro musi być zaprojektowane tak, aby nie było używane jako środek do inwestycji, a nawet nie mogło być uznawane za kryptowalutę lub stablecoina.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here