Naga Marketsflaga unii w Brukseli na tle niebaO godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za styczeń 2019 roku. Najnowsze dane okazały się znacząco lepsze zarówno od poprzednich wartości, jak również od i tak już optymistycznych prognoz.


Zgodnie z raportem opublikowanym przez Eurostat (link) produkcja przemysłowa w stosunku do grudnia 2018 r., w styczniu br. wzrosła aż o 1,4% w strefie euro (EA19) i o 1,0% w całej Unii Europejskiej (UE28). Warto przypomnieć, że w grudniu ub.r produkcja przemysłowa zmniejszyła się o 0,9% w strefie euro i o 0,4% w UE28. Okazuje się więc, że najnowsze dane są zdecydowanie lepsze.

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost produkcji przemysłowej odnotowano w Irlandii (+15,1%), Chorwacji (+9,6%) i Słowenii (+5,9%). Największe spadki odnotowano natomiast w Danii (-8,6%), na Łotwie (-3,6%) i w Rumunii (-1,5%).

Produkcja przemysłowa w UE
Dynamika produkcji przemysłowej w ujęciu historycznym. Na czerwono strefa euro, na niebiesko cała UE. Źródło: Eurosta

Produkcja przemysłowa to raport publikowany przez Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny) obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym i energetycznym, z wyłączeniem sektora budowlanego Strefy Euro. Dane te są sezonowo wyrównane i skorygowane o liczbę dni roboczych.

Raport publikowany jest raz w miesiącu, ok. 45 dni po zakończeniu miesiąca.

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że po niezwykle dynamicznych spadkach spowodowanych ubiegłotygodniową decyzja monetarną Europejskiego Banku Centralnego (EBC), od piątku kurs porusza się w kanale wzrostowym. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 1.1317.

Do handlu na parach walutowych z EUR polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej EURUSD H1
EURUSD H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta (GBP) na rollercoasterze, kurs dolara (USD) narażony na spadki?
Następny artykułInwestorzy bagatelizują ryzyko hard Brexitu – Ensemble Capital
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here