Naga MarketsOstatnią z istotnych danych makroekonomicznych w trakcie wtorkowego przedpołudnia były wyniki inflacji producenckiej (PPI) w strefie euro publikowane przez Eurostat. Dynamika PPI w maju osiągała gorsze rezultaty od tych kwietniowych oraz od prognoz analityków. Wyniki nie przełożyły się jednak wyraźniej na kurs par walutowych z EUR.

-0,4% m/m w maju, koniunktura roczna również w dół

Jak podaje Eurostat wartość PPI m/m plasowała się na poziomie -0,4% (prognoza -0,2%, poprzednio 0,0%), natomiast PPI r/r na 3,3% (prognoza 3,5%, poprzednio 4,3%). W przypadku całej Unii Europejskiej wyniki także osuwały się w maju:

Źródło: Eurostat

Na ujemne wyniki europejskie złożyły się również rezultaty Polski – chociaż dynamika w przypadku naszego kraju od grudnia 2016 utrzymywała się na dodatnich poziomach, to maj przyniósł jej wyraźne spowolnienie do -0,5%.

Jak na dane reagowało euro? W przypadku EUR/USD obserwowano marginalne osunięcia, podobnie jak na pozostałych parach walutowych (ogólnie rzecz biorąc przed południem euro charakteryzuje się praktycznie zerową zmiennością).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here