Naga MarketsEuropejscy brokerzy kryptowalutowi woleliby stawić czoła wyraźnym regulacjom a co za tym idzie większej przejrzystości na rynku niż walczyć z łatką, podmiotu który  ma coś „za uszami” w kwestii nieuczciwej działalności lub handlu na kryptowalutach.


To znak dojrzałości rynku, giełdy bitcoinowe, takie jak londyńska eToro czy Bitpanda, aktywnie współpracują z organami nadzoru. Uważają oni, że polityka taka jak “know-your-customer” (KYC), która jest egzekwowana w Stanach Zjednoczonych, regulowałaby rynek dla inwestorów, którzy do tej pory pozostawali na boku, w tym inwestorzy instytucjonalni.

Także amerykańska giełda Coinbase, która ma ponad 20 mln klientów współpracuje z regulatorami śledząc swoich klientów. Na dalekim wschodzie Japonia coraz bardziej angażuje się w rynek np. wydając licencje dla poszczególnych giełd które spełniają określone standardy.

Tymczasem Europa pozostaje lekko w tyle, CEO firmy Bitpanda, Eric Demuth, powiedział agencji Bloomberg: “Będziemy szczęśliwi z regulacji, będziemy wiedzieć gdzie stoimy”. Natomiast Iqbal Gandham prezes Etoro i grupy CryptoUK powiedział “Korzyści płynące z regulacji są jasne. Odpowiednie ramy posłużyłyby zarówno do ochrony konsumentów, jak i do zapewnienia trwałości i legalności całej branży.

Im wcześniej nastąpi większa przejrzystość, tym szybciej brokerzy kryptowalut będą mieli poczucie bezpieczeństwa, że ​​ich firma nie wypadnie z rynku z powodu jakiejś dziwnej nieprzewidzianej sytuacji. Póki co brokerzy nie są osamotnieni w staraniach, mają wsparcie CryptoUK, która chce m.in. aby kryptowalutami zajęła się FCA.  Tymczasem Komisja Europejska bada, czy obecne ramy regulacyjne są wystarczające do handlu kryptowalutami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBill Gates shortowałby Bitcoina
Następny artykułStrategia EMA10/20 – short na EURGBP
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here