Naga MarketsWojna handlowa, która trwa na linii Chiny – USA rozlewa się na nowe fronty. Wiele zaczyna wskazywać, że zaczynamy mieć do czynienia z II zimną wojną w historii świata. Okazuje się jednak, że jej efektem może być to, że Europejczycy zaczną masowo kupować bitcoiny i inne kryptowaluty.

Wojna handlowa pomiędzy Chinami a USA trwa. Ostatnio Państwo Środka zdewaluowano juana, by wzmocnić swój eksport. Stany Zjednoczone starały się dokonać tego samego poprzez obniżenie stóp proc. przez FED – pierwsze od ponad dekady, gdy chciano ratować rynek po krachu w 2008 r. Konflikt rozlewa się jednak na pozostałą część świata.

Europejczycy zaczną kupować bitcoiny?

Według doniesień mediów, otoczenie Donalda Trumpa przygotowuje się obecnie do ogłoszenia ceł dot. towarów z UE.

W ostatni piątek Światowa Organizacja Handlu (WTO) wydała orzeczenie na korzyść USA w sprawie przeciwko Airbusowi. Spór dot. tego, czy kraje UE nielegalnie wspierały Airbusa poprzez udzielanie pożyczek subsydiowanych.

Jest jednak niemal pewne, że w odwecie Airbus stanie się celem USA pod kątem nowych taryf celnych. Na tym Trump ma jednak nie poprzestać. Mówi się o opłatach rzędu 10 miliardów dolarów, które mają dotknąć subsydiowane produkty z UE. Waszyngton przygotował listę takich produktów o wartości około 21 miliardów dolarów.

W tle mamy jeszcze Brexit, który także zaburzy zapewne wymianę handlową na Starym Kontynencie.

Wszystko to może doprowadzić do spadków kursu euro i problemów z transferami gotówki. Możliwe więc, że Europejczycy zainteresują się szerzej kryptowalutami, które mogą pomóc im przetrwać ten trudny okres w makroekonomii i polityce. Mogą zacząć masowo kupować bitcoiny.

Bitcoin po 1 mln PLN?

To wszystko skłania inwestorów w tworzeniu prognoz, zgodnie z którymi BTC może mocno zdrożeć. Przestają dziwić m.in. analizy np. Tima Drapera, który uważa, że do trzech lat za 1 BTC trzeba będzie już zapłacić 250 tys. USD. Ostatnio dodał wręcz, że:

“Cena 250 000 USD oznaczałaby, że ​​Bitcoin miałby wtedy około 5 proc. udziału w światowym rynku walutowym i myślę, że może to zaniżać moc Bitcoina.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here