Naga MarketsEuropa zamknięta, a Chiny zniosą "lockdown" w kwietniu. Donald Trump oponujeWłochy notują spadek liczby zgonów z powodu koronawirusa, co stanowi pozytywną informację dzisiejszego dnia. Wygląda na to, że odcięcie kraju i poszczególnych regionów zaczyna zdawać egzamin. Podobną decyzję o “zamknięciu” podjęła Wielka Brytania, dołączając do innych, dużych europejskich gospodarek. Na taki krok nie chce się natomiast zdecydować Donald Trump, który uważa, że Stany Zjednoczone “nie zostały zbudowane, by zostać zamknięte”.


Stany Zjednoczone nie chcą dołączyć do pozostałych krajów grupy G-20

W różnych europejskich krajach, ograniczenia ruchu ludzi / zakazy zgromadzeń wyglądają inaczej, zależnie od decyzji rządów. Metoda ta wydaje się przynosić pozytywne rezultaty w epicentrum koronawirusa w Europie, we Włoszech, gdzie wreszcie spadła liczba liczba zgonów.

Wielka Brytania została zmuszona do pełnej blokady, Brytyjczycy nie respektowali bowiem wezwania władz do zredukowania spotkań towarzyskich. “Na zamknięcie” nie chcą się zgodzić Stany Zjednoczone o czym poinformował Donald Trump. To sprawia, że wyjście z obecnego kryzysu może być trudniejsze, gdyż jak pokazały wydarzenia z 2008 roku (globalny kryzys finansowy), to właśnie koordynacja między krajami G-20 stanowiła punkt zwrotny.

Zobacz też: Apogeum koronawirusa dopiero przed nami. 9 tysięcy osób zarażonych w Polsce?

Ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa będą znaczące, co zapowiadają dzisiejsze, wstępne odczyty wskaźników PMI z Europy wskazujące na recesje. Poniżej progu 50 pkt wypadają zarówno dane o aktywności w przemyśle jak i usługach. W tym pierwszym przypadku są one jednak lepsze od prognoz ekonomistów.

Chińska prowincja Hubei odżyje w kwietniu?

Środki w postaci ograniczenia ruchu ludzi i zakazu opuszczania domów zostały wprowadzone 23 stycznia w chińskiej prowincji Hubei, gdzie w mieście Wuhan po raz pierwszy wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. Według dzisiejszego oświadczenia, kwarantanna ma zostać złagodzona, a mieszkańcy Wuhan będą mogli opuścić miasto.

Lokalne władze prowincji Hubei podały, że 19 marca liczba nowych infekcji spadła do zera. W związku z tym, zdecydowano, że blokada Wuhan i regionów w okolicy zostanie zniesiona 8 kwietnia. Zbyt wcześnie, by mówić już o pełnym opanowaniu epidemii w Chinach, która wciąż może wybuchnąć na nowo.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here