Naga Marketsrabobank logoAnalitycy Rabobanku ds. strategii na rynku Forex analizują bieżącą sytuację w Europie oraz wskazują na istotne wydarzenia podczas dzisiejszej, czwartkowej sesji. W ich ocenie należy oczekiwać podwyższonej zmienności na instrumentach skorelowanych z euro oraz lirą turecką.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analitycy z Rabobanku wyjaśnili, że dziś mamy mnóstwo odczytów danych m.in.: sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii, wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo w Niemczech oraz amerykańskie zamówienia na dobra trwałe.

– O 14:30 odbędzie się także posiedzenie EBC, na którym bank prawdopodobnie nadal będzie wysyłać oznaki, że jest skierowany na kontynuację wcześniej ustalonej ścieżki monetarnej, jak  „lodołamacz”, który prze do przodu nawet, gdy na horyzoncie zaczynają pojawiać się góry lodowe – dodano.

świątynia w tureckim Stambule– Mamy także decyzję w sprawie stóp procentowych w Turcji, gdzie zdaniem Piotra Matysa, biorąc pod uwagę imponujące umocnienie się liry tureckiej w ciągu ostatnich kilku tygodni, byłoby całkiem rozsądnie oczekiwać, że Centralny Bank Republiki Turcji pozostawi stopy bez zmian po zdecydowanej podwyżce o 650 punktów bazowych we wrześniu – zauważają analitycy Rabobanku.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Europa w centrum uwagi podczas czwartkowej sesji – Rabobank

Zobacz również: UOB wskazuje zakres konsolidacji dla pary NZD/USD

– Jednakże nie wykluczamy scenariusza, w którym członkowie CBRT mogą chcieć wywrzeć poważny wpływ na rynek kolejną podwyżką stóp tym razem o 150 pb do poziomu 25.50%, aby wysłać bardzo silny sygnał, że są zdecydowani powstrzymać inflację, która we wrześniu przyspieszyła do 24.5% r/r. Poza zwiększeniem wiarygodności, CBRT takim ruchem  zapewniłby również lirze tureckiej grubszą warstwę izolacji przeciwko intensyfikacji zewnętrznych, międzynarodowych czynników – podsumowano w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJaponia zezwala branży kryptowalutowej na samoregulację 
Następny artykułEURJPY – przełamanie poniżej wsparcia  
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here