Naga MarketsEuropa przeżywa największe załamanie gospodarcze w historiiJednym z najistotniejszych wydarzeń piątkowej sesji była zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja wstępnego rezultatu dynamiki Produktu Krajowego Brutto (PKB) w strefie euro. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o wstępnym raporcie za I kwartał 2020 roku.

  • Koronakryzys groźniejszy niż kryzys finansowy z 2008 r.

Recesja jest nieunikniona?

Z wstępnego raportu Eurostatu wynika, że w I kwartale 2020 roku w porównaniu z IV kwartałem 2019 r. Produkt Krajowy Brutto (PKB) spadł w strefie euro o 3,8% a w całej Unii Europejskiej o 3,3%.

Warto zwrócić uwagę, że są to najostrzejsze spadki zaobserwowane od początku historii prowadzenia badań tj. przynajmniej od 1995 r. Większe nawet niż podczas kryzysu finansowego z lat 2008-2009.

W porównaniu z tym analogicznym kwartałem poprzedniego roku PKB w ujęciu sezonowym spadł o 3,2 % w strefie euro i o 2,6 % w UE, po odpowiednio +1,0 % i +1,3 % w poprzednim kwartale. Były to najostrzejsze spadki od trzeciego kwartału 2009 r. (-4,5% dla strefy euro i -4,4% dla UE).

Kurs euro coraz niżej

Spoglądając na notowania euro zauważymy, że kurs wspólnej waluty odnotował na przestrzeni drugiej połowy lutego i pierwszej połowy marca br. niemal skokowy wzrost. Od połowy marca obserwujemy jednak jego niemal nieprzerwaną deprecjację.

Zapisz się na webinar: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu

Kurs euro

Autor poleca:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGrupa Lotos szacuje, że plan dot. capeksu nie zostanie wykonany w 25% w 2020 r.
Następny artykułPKB może skurczyć się nawet dwucyfrowo r/r w II kw. 2020 wg analityków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here