Naga MarketsKurs euro EUR/USD coraz słabszy. Merkel wzywa europejskich liderów do solidarnościPandemia koronawirusa doprowadziła do globalnej recesji, największej od czasu II wojny światowej. W obliczu tego kryzysu, kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa liderów krajów Unii Europejskiej do większej solidarności. Przejawem tej solidarności byłoby zawarcie umowy wspierającej narody o wartości 750 mld euro, jeszcze przed letnią przerwą Parlamentu Europejskiego. Kurs euro do dolara, choć coraz słabszy, to wciąż utrzymuje się ponad ważnym wsparciem krótkoterminowym.

  • UE powinna odgrywać większą rolę w sprawach globalnych, uważa Merkel
  • Solidarność i spójność w Europie nigdy nie były ważniejsze
  • Jutro unijni liderzy spotkają się na wideokonferencji, by negocjować umowę

Merkel wzywa unijnych liderów do solidarności

Angela Merkel przemawiała dziś w niemieckim parlamencie, gdzie mówiła, że Unia Europejska musi odgrywać większą rolę w sprawach globalnych. W tym przypadku kluczowe znaczenie będzie miała reakcja na kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa.

– Solidarność i spójność w Europie nigdy nie były ważniejsze. Żaden kraj nie jest w stanie przetrwać kryzysu samotnie i odizolowany. Naszym wspólnym celem będzie wspólne pokonanie kryzysu, w sposób zrównoważony i z myślą o przyszłości – mówiła Merkel.

Cały czas ważą się losy programu wartego 750 mld euro, który ma pomóc państwom członkowskim w wyjściu z zawirowań gospodarczych, którymi zostały dotknięte przez kryzys koronawirusowy. Dzisiejszy apel Merkel adresowany jest do przywódców krajów europejskich, by udzielili poparcia dla wspomnianego programu.

Jutro unijni liderzy spotkają się na wideokonferencji, gdzie negocjowana będzie umowa. Każdy z krajów będzie walczył o jak największe fundusze na wsparcie gospodarki. Negocjacje nie będą łatwie, ponieważ bogate kraje, takie jak Austria czy Holandia nie są zbyt chętne, by dokładać się na pomoc np. dla Włoch czy Hiszpanii.

Kurs euro (EUR/USD) utknął na wsparciu

Na wykresie 4-godzinnym pary walutowej EUR/USD powstał kolejny niższy dołek, który pokazuje presję ze strony sprzedających. Wciąż jednak kurs euro do dolara pozostaje ponad obszarem wsparcia przy 1,1230.

Wykres 4-godzinny pary walutowej EUR/USD

Chociaż byki są coraz słabsze, dopóki notowania pozostają ponad wsparciem, odbicie jest prawdopodobne. Jeśli jednak w końcu wsparcie polegnie, cena może zmierzać do obszaru przy 1,1140.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here