Naga MarketsMimo, że od powstania najstarszej z kryptowalut minęło już ponad 11 lat, to rynek ten wciąż pozostaje dość słabo uregulowany. Fakt ten sprawia, że jeśli uda się stworzyć wspólne ramy do regulacji tego sektora, Europa ma potencjał, by stać się światowym liderem w dziedzinie aktywów kryptograficznych. Tak przynajmniej wynika z opublikowanego dziś raportu The Association for Financial Markets in Europe (AFME).


Brak jasności przyczynia się do nieporozumień

Nowe sprawozdanie AFME zawiera pięć zaleceń dotyczących osiągnięcia konwergencji nadzorczej w zakresie regulacji aktywów kryptograficznych w całym bloku. Głównym z nich jest ustanowienie ogólnoeuropejskiego systemu klasyfikacji aktywów kryptograficznych, który może sprzyjać wspólnemu zrozumieniu różnych terminów i działań związanych z aktywami kryptograficznymi w usługach finansowych.

W tej kwestii AFME zgadza się z niedawnym argumentem niemieckiego stowarzyszenia bankowego Bankenverband, które również podkreśliło, że brak jasności co do statusu krypto jako waluty lub aktywów przyczynia się do nieporozumień dotyczących opodatkowania i innych kwestii regulacyjnych.

– Aby osiągnąć te korzyści, coraz ważniejsze staje się koordynowanie regulacji dotyczących aktywów kryptograficznych na szczeblu regionalnym i globalnym w celu wspierania innowacji, przy jednoczesnym promowaniu stabilności finansowej i zapewnieniu równych szans – wskazał dyrektor zarządzający AFME i szef działu technologii, James Kemp.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Dalsze kluczowe zalecenia obejmują określenie “wyraźnych oczekiwań” w zakresie wydawania aktywów krytograficznych, wdrożenie “regulacji agnostycznych opartych na działaniach i technologii” oraz wykorzystanie zmienionych, istniejących regulacji dla sektora.

Według AFME osiągnięcie zbieżności ram regulacyjnych z inicjatywami globalnymi i regionalnymi powinno pozostać najwyższym priorytetem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC: Możliwe obniżki stóp, więcej QE i luźniejsze TLTRO. Kurs EURUSD – oceniają duże banki
Następny artykułAkcje PZU rosną 2%, Tauronu o 1,5% – sezon wynikowy na GPW w pełni!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here