Naga MarketsEuronext przejmie włoską giełdę Borsa Italiana za 3,5 mld euro?Właścicielem Borsa Italiana jest London Stock Exchange Group. LSE do 11. września wyznaczyła termin na składanie ofert zakupu włoskiej giełdy, do której należy także platforma handlu obligacjami skarbowymi, co czyni ją spółką strategiczną. Ofertę na zakup Borsa Italiana za 3,5 mld euro ma złożyć Euronext, poinformował Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

  • Euronext złoży ofertę wartą 3,5 mld euro za Borsa Italiana, uważają źródła
  • Głównym potencjalnym rywalem Euronext może być Deutsche Boerse

Borsa Italiana idzie pod młotek

Euronext planuje przejęcie Borsa Italiana we współpracy z włoską firmą Cassa Depositi e Prestiti SpA, która otrzyma około 8% udziałów w Euronext, jeśli transakcja dojdzie do skutku, poinformowały anonimowe źródła.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Rywalem Euronext w boju o zakup włoskiej giełdy ma być Deutsche Boerse AG, uważają informatorzy. Niewykluczone, że oferty złoży także inny operator giełd – Six.

Euronext NV to największa giełda w Europie kontynentalnej, obsługująca rynki w Amsterdamie, Brukseli, Londynie, Lizbonie, Dublinie, Oslo i Paryżu. Na koniec lipca 2019 r. Euronext miał 1500 spółek notowanych na giełdzie o wartości 4,1 bln euro kapitalizacji rynkowej. Oprócz rynków kasowych i instrumentów pochodnych, Euronext dostarcza dane rynkowe dotyczące notowań, rozwiązania rynkowe , usługi powiernicze i rozrachunkowe. Jego pełna oferta produktowa obejmuje akcje, fundusze notowane na giełdzie, warranty i certyfikaty, obligacje, instrumenty pochodne, towary i indeksy, a także platformę wymiany walut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here