Naga MarketsFastMatch to elektroniczna giełda kryptowalut. Dąży do zaoferowania swoim klientom dostępu do dużych pul instrumentów o zróżnicowanej płynności z pełną przejrzystością notowań. Euronext to połączona giełda paryska, amsterdamska i brukselska z łączną kapitalizacją 27 bln USD. Rok temu informowaliśmy o przejęciu około 90% udziałów FastMatchu przez Euronext. Giełda niedawno poinformowała o nabyciu kolejnych 8% firmy FastMatch uzyskując 97,3% udziałów.


Zobacz również: Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 14 sierpnia

Przejęcie kolejnych udziałów, pozew byłego pracownika

W odpowiedzi na pozew wniesiony przez założyciela Fastmatch, Dmitria Galinova, Euronext kupuje 8% za jedyne 0,001 USD na akcję. Galinov twierdzi w pozwie przeciwko Euronext, że został niesprawiedliwie zwolniony. Wg. niego padł ofiarą podstępnego planu, który kosztował go około 13 milionów dolarów. Natomiast wiodący operator giełdowy stwierdza, że miał podstawy do zwolnienia ​​Galinova.

Firma Euronext prowadzi działalność od sierpnia 2017 r. Wraz z większością udziałów zakupionych w ubiegłym roku, obecne udziały operatora globalnej sieci giełdowej osiągnęły w przybliżeniu 97,3% udziałów w FastMatch. Po zwolnieniu Galinova z firmy w czerwcu 2018 r. jego miejsce zajął Kevin Wolf, szef amerykańskiego FICC. Od września 2017 r. jest członkiem zarządu FastMatch.

W swoim pozwie Galinov twierdzi, że został niesprawiedliwie zwolniony z pracy po tym, jak zgłosił poważne uchybienia ze strony kierownictwa Euronext. Twierdzi także, że stał się ofiarą “wysoce obraźliwych i naładowanych podtekstami komentarzy”.

Rzecznik firmy oświadczył, że od wszystkich pracowników Euronext oczekuje się przestrzegania wysokiego standardu procedur. Firma wyraziła przekonanie, że fakty i prawo stoją po jej stronie w tym konflikcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here