FastMatch to elektroniczna giełda kryptowalut. Dąży do zaoferowania swoim klientom dostępu do dużych pul instrumentów o zróżnicowanej płynności z pełną przejrzystością notowań. Euronext to połączona giełda paryska, amsterdamska i brukselska z łączną kapitalizacją 27 bln USD. Rok temu informowaliśmy o przejęciu około 90% udziałów FastMatchu przez Euronext. Giełda niedawno poinformowała o nabyciu kolejnych 8% firmy FastMatch uzyskując 97,3% udziałów.
Zobacz również: Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 14 sierpnia
Przejęcie kolejnych udziałów, pozew byłego pracownika
W odpowiedzi na pozew wniesiony przez założyciela Fastmatch, Dmitria Galinova, Euronext kupuje 8% za jedyne 0,001 USD na akcję. Galinov twierdzi w pozwie przeciwko Euronext, że został niesprawiedliwie zwolniony. Wg. niego padł ofiarą podstępnego planu, który kosztował go około 13 milionów dolarów. Natomiast wiodący operator giełdowy stwierdza, że miał podstawy do zwolnienia Galinova.
Firma Euronext prowadzi działalność od sierpnia 2017 r. Wraz z większością udziałów zakupionych w ubiegłym roku, obecne udziały operatora globalnej sieci giełdowej osiągnęły w przybliżeniu 97,3% udziałów w FastMatch. Po zwolnieniu Galinova z firmy w czerwcu 2018 r. jego miejsce zajął Kevin Wolf, szef amerykańskiego FICC. Od września 2017 r. jest członkiem zarządu FastMatch.
W swoim pozwie Galinov twierdzi, że został niesprawiedliwie zwolniony z pracy po tym, jak zgłosił poważne uchybienia ze strony kierownictwa Euronext. Twierdzi także, że stał się ofiarą “wysoce obraźliwych i naładowanych podtekstami komentarzy”.
Rzecznik firmy oświadczył, że od wszystkich pracowników Euronext oczekuje się przestrzegania wysokiego standardu procedur. Firma wyraziła przekonanie, że fakty i prawo stoją po jej stronie w tym konflikcie.