Naga Markets
FastMatch to elektroniczna giełda kryptowalut. Dąży do zaoferowania swoim klientom dostępu do dużych pul instrumentów o zróżnicowanej płynności z pełną przejrzystością notowań. Euronext to połączona giełda paryska, amsterdamska i brukselska z łączną kapitalizacją 27 bln USD. Rok temu informowaliśmy o przejęciu około 90% udziałów FastMatchu przez Euronext. Giełda niedawno poinformowała o nabyciu kolejnych 8% firmy FastMatch uzyskując 97,3% udziałów.


Zobacz również: Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 14 sierpnia

Przejęcie kolejnych udziałów, pozew byłego pracownika

W odpowiedzi na pozew wniesiony przez założyciela Fastmatch, Dmitria Galinova, Euronext kupuje 8% za jedyne 0,001 USD na akcję. Galinov twierdzi w pozwie przeciwko Euronext, że został niesprawiedliwie zwolniony. Wg. niego padł ofiarą podstępnego planu, który kosztował go około 13 milionów dolarów. Natomiast wiodący operator giełdowy stwierdza, że miał podstawy do zwolnienia ​​Galinova.

Firma Euronext prowadzi działalność od sierpnia 2017 r. Wraz z większością udziałów zakupionych w ubiegłym roku, obecne udziały operatora globalnej sieci giełdowej osiągnęły w przybliżeniu 97,3% udziałów w FastMatch. Po zwolnieniu Galinova z firmy w czerwcu 2018 r. jego miejsce zajął Kevin Wolf, szef amerykańskiego FICC. Od września 2017 r. jest członkiem zarządu FastMatch.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

W swoim pozwie Galinov twierdzi, że został niesprawiedliwie zwolniony z pracy po tym, jak zgłosił poważne uchybienia ze strony kierownictwa Euronext. Twierdzi także, że stał się ofiarą “wysoce obraźliwych i naładowanych podtekstami komentarzy”.

Rzecznik firmy oświadczył, że od wszystkich pracowników Euronext oczekuje się przestrzegania wysokiego standardu procedur. Firma wyraziła przekonanie, że fakty i prawo stoją po jej stronie w tym konflikcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 14 sierpnia
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, GBPUSD – 14.08.2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here