Naga Markets

Eurodolar wygasza wzrosty ponad parytet.Mimo, że indeks nastrojów w niemieckim biznesie (Ifo) wypadł nieźle – w sierpniu spadł zaledwie o 0,2 pkt. do 88,5 pkt. wobec szacunków na poziomie 86,7 pkt. to jednak jego wpływ na zachowanie się EUR/USD może być ograniczony.

Chociaż faktycznie w połączeniu z szacunkami PMI jakie poznaliśmy w tym tygodniu, oraz rannymi danymi PKB za II kwartał (ostatecznie 0,1 proc. k/k i 1,8 proc. r/r) jawi nam się nie aż tak pesymistyczny obraz europejskiej gospodarki (chociaż określanie perspektyw maja swoją specyfikę).Eurodolar wygasza wzrosty ponad parytet. Względnie płaska korekta na USD/JPY
Wykres dzienny EUR/USD. Źródło: Bossafx.pl

Próba mocniejszego wybicia ponad poziom parytetu została zgaszona (cofnięcie z 1,0333). To pokazuje, że rynek może pozostawać w ograniczonym paśmie wahań w oczekiwaniu na jutrzejsze wystąpienie szefa FED w Jackson Hole.

Na USDJPY obserwujemy płaską korektę w oczekiwaniu na jutrzejsze wystąpienie Jerome Powella. W ostatnich dniach nieco zmniejszyła sie korelacja USDJPY z rentownościami amerykańskich obligacji – te nadal rosły (10-letnie doszły do 3,10 proc.), podczas kiedy zwyżki USDJPY zatrzymały się we wtorek.

Eurodolar wygasza wzrosty ponad parytet. Względnie płaska korekta na USD/JPY
Wykres dzienny USD/JPY. Źródło: Bossafx.pl

Niemniej dopiero złamanie okolic wsparcia przy 135,50 na USDJPY byłoby powodem do zastanowienia się na ile rynek będzie miał siłę podejść w rejon szczytów z lipca przy 139,38.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzy kawiarnie przetrwają wzrost cen gazu?
Następny artykułFed może podnosić stopy bez szkody dla kryptowalut! Merge podniesie cenę ETH, uważa Arthur Hayes
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here