Naga Markets

Eurodolar testuje barierę 0,9900. Kurs EUR/USD czeka już tylko na FEDDzisiejsza sesja obfituje w nieoczekiwane emocje. Poranne orędzie Władymira Putina rzuciło strach na inwestorów, którzy zaczęli dyskontować nowe ryzyko dalszej eskalacji. Tym samym w ciągu ostatnich 2 dni kurs EUR/USD oddał całość niedawnego umocnienia, a zbliżające się posiedzenie FED sprawia, że wkrótce możemy być świadkami nowych 20 letnich minimów.

Euro czeka już tylko na FED

Wątek kryzysu energetycznego powraca do Europy jak bumerang (zupełnie niezależnie od rozwiązań proponowanych przez Komisję Europejską), a to za sprawą kolejnego agresywnego kroku Moskwy. Ceny ropy naftowej i gazu ziemnego ponownie rosną, a decydenci widzą, że Putin licytuje wysoko. Pogorszenie globalnego nastroju to ostatnie co potrzebuje EBC, który stoi przed groźbą recesji.Na globalnym rynku widzimy powrót awersji do ryzyka, a inwestorzy ponownie lokują swój kapitał w dolarze, co widzimy po dzisiejszej, bezsprzecznej dominacji zielonego na szerokim rynku.

Rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich znów znalazły się na najwyższym poziomie od kryzysu finansowego z lat 2007-2009 i przekroczyły poziom 3,60%.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Notowania EUR/USD utraciły wczoraj poziom parytetu, a po dzisiejszej informacji z kremla zahaczyły o barierę 0,99, co sprawia, że na celowniku jest tegoroczne minimum przy 0,9863.

Jeśli Fed zdecyduje się jednak zaskoczyć rynek ruchem o 100 pb., waluta ma szansę na skokową aprecjację. Tym samym notowania poruszają się w obrębie kanału spadkowego wyrysowanego od początku bieżącego roku, a istotnymi poziomami do obserwacji pozostają  0,9884 (tygodniowe minimum z 21 września), 0,9863 (minimum z 2022 roku z 6 września) oraz 0,9859 (minimum z grudnia 2002).

Alternatywnie, gdyby dzisiejszy FED jednak nie dowiózł rynkowych oczekiwań i zdecydował się na bardziej gołębią podwyżkę, mniejszą niż 75 pkt., to w takim scenariuszu pierwszą przeszkodą będzie poziom 1,0091 (55-dniowa SMA), następnie 1,0197 (miesięczny szczyt z 12 września) i wreszcie 1,0297 (100-dniowa SMA).

XTB

Aktualnie wskaźnik RSI 9 narusza linię trendu wzrostowego, co może zwiastować nasilenie się fali spadkowej, która byłaby w stanie zepchnąć kurs w rejon 0,96-0,97.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułStopy procentowe w Wielkiej Brytanii. Ile wyniosą po posiedzeniu BoE?
Następny artykułIle kosztuje euro 21.09.2022? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w środę
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here