Naga MarketsKurs euro kurs dolara kurs funtaWe wtorek inwestorzy obserwowali spore spadki kursu euro będące wynikiem umocnienia się dolara amerykańskiego na początku nowego tygodnia. Eurodolar w efekcie powracał pod poziom 1,11 USD i tracił najsilniej od końcówki września. Na rodzimym podwórku natomiast polski złoty oddaje część Pola, indeks WIG20 testował najwyższe poziomy od 1 sierpnia, a KNF nakłada 5 milionów złotych kary na dawny Trigon. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.


Eurodolar silnie w dół. Kurs USD odzyskuje formę?

Wczoraj wzrosty na rynku akcji były umiarkowane, pomimo przewagi strony popytowej, indeksy utknęły w rejonach poniedziałkowych szczytów i zakończyły sesję na niewielkim plusie.

Patrząc z kolei na inne rynki, spore spadki mogliśmy obserwować na EURUSD, a także na złocie i srebrze. Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne spadki na rynku złota.

Ruch w dół pogłębił się po godzinie 16:00, kiedy został opublikowany wskaźnik ISM dla usług w USA, który okazał się lepszy od prognoz i poprzedniego odczytu. Ostatecznie

dzień zakończył się wynikiem – 1,74%, tym samym notowania zbliżają się ponownie do kluczowego wsparcia.

Swoje pierwsze przemówienie w roli szefowej Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde odbyła przedwczoraj w Berlinie, gdzie miała miejsce ceremonia wręczenia

nagród byłemu niemieckiemu ministrowi finansów. Lagarde nie zamierzała jednak wypowiadać się na temat polityki monetarnej, o czym dobitnie poinformowała zgromadzonych na ceremonii.

KNF nakłada 5 mln zł kary na Lartiq TFI, dawny Trigon

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Lartiq Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (poprzednio Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych) sankcje administracyjne w postaci kary pieniężnej wysokości 5 mln zł oraz cofnięcia zezwolenia na wykonywanie działalności przez towarzystwo.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara do jena USDJPY po minutkach Banku Japonii
Następny artykułBitcoin czeka na korektę i większy wolumen przed ruchem wzrostowym. Kurs BTC w stronę 10,8 tys. USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here