Naga MarketsEurocash zainteresowany podobnymi transakcjami, jak partnerstwo z ArhelanemWarszawa, 10.11.2021 (ISBnews) – Po zamknięciu transakcji nabycia 49% udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Arhelan, Eurocash jest zainteresowany kolejnymi partnerstwami tego rodzaju, choć nie ma obecnie skonkretyzowanych celów przejęć, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek.

“Wczoraj sfinalizowaliśmy transakcję z Arhelanem. Arhelan dla nas to jest ważny krok, gdyż tego rodzaju partnerstwo jest cenne, podobnie jak w sklepach Delikatesy Centrum prowadzone przez rodzinę Rogala – założyciele dalej są zaangażowani w prowadzenie tego biznesu. Pomysł jest taki, że my udostępniamy logistykę i siłę zakupową. Dla grupy, nabycie udziałów w Arhelanie to ok. 400 mln zł dodatkowej sprzedaży rocznie. Jeżeli będą możliwe transakcje doprowadzające do partnerstwa tego typu, to możemy być zainteresowani, ale nie mógłbym tutaj przesądzić, kiedy mogą pojawić się kolejne” – powiedział Owczarek w rozmowie z ISBnews.Eurocash podał wczoraj, że kupił 49% udziałów w Arhelan sp. z o.o. oraz, że Arhelan i Eurocash Franczyza sp. z o.o. (spółka zależna Eurocash) zawarły umowę franczyzową dotyczącą uczestnictwa Arhelan w ramach struktur franczyzowych Delikatesy Centrum pod logo Delikatesy Centrum oraz Polskie Sklepy Arhelan. W marcu br. Eurocash zawarł umowę inwestycyjną, na podstawie której chciał nabyć 49%, a docelowo 50% udziałów w spółce Arhelan.

CFO poinformował też, że w grupie trwa rozpoczęty w styczniu br. przegląd opcji strategicznych, ale obecnie nie ma komentarza dotyczącego jego efektów.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Oferuje także wsparcie marketingowe dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Renata Oljasz

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here