Naga MarketsEurocash z szansami na zmianę trendu. Czekamy na wybicie kluczowego oporu Kurs akcji krajowego lidera w dystrybucji tzw. produktów szybko zbywalnych spółki Eurocash, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,81%. Akcje taniały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 14,40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14,63 zł. W sumie w listopadzie akcje spółki zdrożały o 35%.

  • Notowania Eurocash blisko zmiany trendu
  • Słaba reakcja podaży pod kluczowym oporem
  • Pandemia sprzyja zakupom w osiedlowych sklepach

Czekając na wybicie

Notowania spółki znajdują się w ciekawych technicznym położeniu. Można być umiarkowanym optymistom, gdyż wykres sugeruje możliwe zakończenie trendu spadkowego. Mamy już pokonaną linię trendu i od pewnego czasu cena krąży pod oporem w rejonie 15 zł. Jest to kluczowy poziom, po którego pokonaniu będzie można mówić o zakończonym trendzie spadkowym. Szanse na to są spore, gdyż cena specjalnie nie odchodzi od tego poziomu. Wydaje się więc, że możemy oczekiwać nadchodzącego wybicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurocash 12.01.2021
Notowania Eurocash 12.01.2021

Większe zakupy w osiedlowych sklepach

Wzrost obrotów w niezależnych sklepach detalicznych w ciągu pierwszych 6 miesięcy epidemii zaobserwowało ponad 2/3 ich właścicieli, wynika z raportu Grupy Eurocash “COVID-19 oczami przedsiębiorców”. “Wielu klientów zobaczyło, że w sklepach osiedlowych jest bezpiecznie, wygodnie i nie ma w nich kolejek, a na dodatek znajdą w nich produkty wszystkich największych producentów w Polsce” – powiedział członek zarządu Grupy Eurocash Pedro Martinho, cytowany w komunikacie.

Jak podał Eurocash, konsumenci starają się kupować żywność z zachowaniem zaleceń bezpieczeństwa epidemiologicznego – głównie w tradycyjnych sklepach. Liczba odwiedzin w sklepach lokalnych w czasie epidemii spadła, ale jednocześnie wzrosła w nich wartość koszyka zakupowego. Dane rankingu “Równi w Biznesie”, wykazują, że handel niezależny uzyskuje dla swoich klientów coraz lepsze oferty od największych producentów, podano również.

“Wzrosty sprzedaży w sklepach osiedlowych uzyskują najczęściej ci producenci, którzy mają najmniejsze różnice cenowe między tymi sklepami a dyskontami i supermarketami” – powiedział dyrektor zakupów centralnych w Grupie Eurocash Dominik Kasperek, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here