Naga MarketsEurocash z próbą zmiany trendu. Dynamika po stronie popytu Kurs akcji krajowego lidera w dystrybucji tzw. produktów szybko zbywalnych spółki Eurocash, rósł podczas piątkowej sesji o około 5,88%. Akcje drożały o 0,82 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 14,80 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego w piątek 3,05% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14,77 zł. W sumie od połowy maja spółka potaniała o blisko 50%.

Czas na ważne wybicie

Notowania spółki zaliczyły udaną końcówkę minionego tygodnia. Po kilku dniach łagodnej korekty, popyt znowu dał o sobie znać. Dynamika jest więc zdecydowanie po stronie kupujących. Spoglądając na wykres, widać że dochodzi do przełamania linii trendu. Spodziewany jest więc taka na kluczowy opór przy 15,25 zł. Takie wybicie powinno poprawić obraz techniczny. Także fundamentalnie, branża handlowa powinna zyskiwać, a Eurocash w poprzednich latach doznał mocnej przeceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurocash 7.12.2020
Notowania Eurocash 7.12.2020

Współpraca ze Sphinx

Sfinks Polska i Eurocash zawarły umowę dotyczącą współpracy w zakresie dystrybucji gotowych produktów spożywczych produkowanych według receptur i pod markami spółki lub co do których posiada ona prawo do ich wykorzystania w taki sposób, podał Sfinks Polska. “Na podstawie umowy produkty, w zakresie ich asortymentu uzgodnionego przez strony, będą sprzedawane przez Sfinks do EC celem ich dalszej odsprzedaży przez EC w ramach jego sieci dystrybucyjnej, co odbywać się będzie przy zachowaniu ustalonych przez strony zasad, w tym w szczególności w zakresie kanałów sprzedaży produktów.

Produkty będą wytwarzane w zakładach produkcyjnych podwykonawców Sfinks według ściśle określonych norm i receptur emitenta” – czytamy w komunikacie. Eurocash ma prawo wyłączności w zakresie dystrybucji produktów pod marką “Sphinx” w sklepach spożywczych należących do sieci sklepów detalicznych i spełniających określone w umowie warunki. Umowa nie przewiduje zobowiązania do dokonywania przez Eurocash zakupu produktów, ale w przypadku braku osiągnięcia wolumenu zakupów na poziomie 5 mln zł w okresie 12 miesięcy obowiązywania umowy wyłączność wygasa, podkreślono.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here