Naga MarketseurocashGrupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną.

DM BDM wydał dzisiaj rekomendację dla spółki Eurocash. Podniesiono w niej cenę docelową spółki do 18,1 zł z 17,9 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie “redukuj”.

“Bieżące pułapy cenowe uznajemy za mało atrakcyjne, zakładając oczekiwaną przez nas ścieżkę wynikową (kosztowny proces integracji detalu; podwyższona baza w hurcie od drugiego kwartału ’19). Zwracamy także uwagę na możliwe opóźnienia w realizacji strategii dla segmentu detalicznego (zapowiedziane otwarcie 900 sklepów do końca ’23 wydaje nam się z bieżącej perspektywy mało realne), wymagający rynek pracy, utratę części kontraktu dla PKN Orlen (stanowi ok. 3 proc. rocznych obrotów) oraz bardzo prawdopodobne wejście w życie podatku od sprzedaży detalicznej” – napisano w rekomendacji.

Sytuacja na wykresie:

W poniedziałkowe popołudnie akcje spółki drożeją o nieco ponad 1% przy bardzo niskich obrotach. Spoglądając na wykres, widać szerszą tendencję spadkową, objawiającą się w coraz niżej pojawiających się wierzchołkach. Od początku lipca cena także powoli osuwa się na coraz niższe rejony. Wszystko wskazuje na to, że kurs zmierza na dobrze respektowane wsparcie okolic 18,20 zł.

eurocash
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacjątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here