Naga MarketsEurocash w kanale spadkowym. Możliwa próba wybicia górą Kurs akcji krajowego lidera w dystrybucji tzw. produktów szybko zbywalnych spółki Eurocash, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,46%. Akcje taniały o 0,21 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 14,06 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14,16 zł. W sumie od połowy maja spółka potaniała o blisko 50%.

W kanale spadkowym

Notowania spółki mocno podskoczyły w na początku listopada, co miało związek głównie z amerykańskimi wyborami. Od tego czasu utrzymuje się dobry sentyment na rynkach wschodzących. Na wykresie widać, że korekta jak się pojawiła, na razie nie wyrządza wielkich szkód osiągnięciom popytu. Spółka ma za sobą zresztą sporą przecenę, a wycena powrotu do normalności, dzięki szczepionce, może oznaczać odrabianie strat. Wydaje się więc, że z umiarkowanym optymizmem, można oczekiwać na wybicie z kanału spadkowego górą.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurocash 25.11.2020
Notowania Eurocash 25.11.2020

Emisja obligacji

Eurocash zawarł z BNP Paribas Bank Polska, PKO BP oraz Santander Bank Polska umowę, na postawie której ustanowił program emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, podała spółka. Eurocash rozważa dokonanie pierwszej emisji w ramach programu w okresie dwóch miesięcy, w kwocie do 200 mln zł. “W ramach programu emitent będzie mógł emitować obligacje w PLN lub w EUR o terminie wykupu nie przekraczającym 10 lat. Obligacje będą oprocentowane według stałej lub zmiennej stopy procentowej i będą, co do zasady, wprowadzane do obrotu w ASO Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie” – czytamy w komunikacie.

Obligacje będą oferowane co do zasady w trybie oferty publicznej z wyłączeniem obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego lub memorandum informacyjnego. Obligacje emitowane w ramach programu będą oferowane jedynie do inwestorów kwalifikowanych, zaznaczono. “Emitent jednocześnie rozważa dokonanie pierwszej emisji obligacji w ramach programu w okresie dwóch miesięcy od dnia ustanowienia programu w kwocie do 200 mln zł, przy czym przewiduje się, że obligacje pierwszej serii będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, a termin ich wykupu będzie wynosił od 3 do 5 lat” – czytamy dalej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here