eurocashKurs akcji krajowego lidera w dystrybucji tzw. produktów szybko zbywalnych spółki Eurocash, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,2%. Akcje drożały o 0,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 18,69 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się jednak przy dość niskich obrotach, sporo poniżej majowej średniej, mimo wszystko patrząc na słabość szerokiego rynku, można być zadowolonym z wyniku firmy. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 18,63 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, która niewiele wniosła do szerszego układu i podtrzymuje negatywny obraz techniczny. W sumie od szczytów z marca i kwietnia, spółka traci już około 25%.


Eurocash – blisko wsparcia i podobne zasięgi

Spoglądając na wykres dzienny Eurocash, widzimy że od końca marca cena drastycznie runęła o około 25%. Obecnie jesteśmy na lokalnym wsparciu opartym o dołek z początku lutego. W tym rejonie zasięg spadków jest porównywalny z poprzednim impulsem spadkowym z końca ubiegłego roku. Również wtedy mieliśmy do czynienia z podobnie dużą dynamiką podaży. Obecnie więc pojawia się szansa na to, że potencjał spadków powoli się wyczerpuje. Jeżeli odbicie nie nastąpi niebawem, wydaje się, że kolejna szansa pojawi się nieco niżej przy zeszłorocznych minimach, a więc okolicach 17 zł.

wykres akcji eurocash 21.05.2019
Kurs akcji Eurocash 21.05.2019, źródło: xStation 5

Spółka popiera powrót podatku handlowego

W ostatnim czasie spółki handlowe traciły na giełdzie po tym jak Sąd unijny przyznał rację Polsce w zakresie podatku handlowego. Komisji Europejskiej przysługuje jeszcze odwołanie, aczkolwiek wszystko wskazuje, że rząd w Warszawie będzie mógł wrócić do stosowania tego podatku. Eurocash ocenił, że będzie musiał z tego tytułu płacić około 30 mln zł rocznie. Co ciekawe, spółka pozytywnie wypowiada się o tej daninie, wskazując że będzie ona wspierać szanse mniejszych przedsiębiorstw czyli także klientów sieci Eurocash.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInter Cars z niemal 50,5 mln zł zysku w I kw. Akcje w górę o 2%
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, CAD/JPY, GBP/AUD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here