Naga MarketsEurocash ponad ważnym poziomem. Szansa na dalsze wzrosty Kurs akcji krajowego lidera w dystrybucji tzw. produktów szybko zbywalnych spółki Eurocash, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,51%. Akcje drożały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 15,90 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach, na tle poprzednich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 15,78 zł. W sumie w listopadzie akcje spółki zdrożały o 35%.

Zmiana trendu?

Spółka przez bardzo długi okres czasu spotykała się z negatywnym nastawieniem rynku. Wydaje się, że obecnie powoli zaczyna się to zmieniać, na co wpływ ma także niska wycena po latach spadku notowań. Trend spadkowy wyhamowywał od kilku miesięcy, a na początku kwietnia doszło do wybicia ponad kluczowy opór w rejonie 15 zł. Od kilku dni nie pojawia się reakcja podażowa, co sugeruje szanse na utrzymanie ceny ponad tym poziomem. Na zbyt niską wycenę zwracają uwagę także biura maklerskie, które od połowy ubiegłego roku wydały już kilka pozytywnych rekomendacji, z cenami docelowymi sięgającymi nawet 25 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurocash 13.04.2021
Notowania Eurocash 13.04.2021

Przegląd opcji strategicznych

Eurocash prowadzi proces przeglądu potencjalnych opcji strategicznych rozwoju grupy, podała spółka. W ramach przeglądu Eurocash zamierza przeanalizować scenariusze obejmujące m. in. ewentualne pozyskanie nowych inwestorów dla spółki lub wybranych segmentów jej biznesu. Analizowane będą również potencjalne opcje związane z reorganizacją grupy w celu dalszego uporządkowania jej struktury. Lista opcji nie jest zamknięta i nie wyklucza uwzględnienia innych, w tym zbycia aktywów, zaznaczono.

“Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest rozwój grupy prowadzący do maksymalizacji wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy spółki” – czytamy w komunikacie. Spółka podała w opóźnionej informacji poufnej, że 29 stycznia 2021 r. zarząd podpisał umowę z doradcą strategicznym oraz zaangażował do procesu i zawarł umowy z doradcami finansowymi i komercyjnymi, którzy pomogą spółce w identyfikacji i potencjalnym wyborze optymalnych opcji strategicznych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax prognozy | nasdq | orlen cena akcji | nasdaq prognozy | dow jones wykres |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here