Naga MarketsEurocash planuje wprowadzić ofertę Frisco.pl do kolejnego miasta we wrześniuWarszawa, 25.08.2021 (ISBnews) – Eurocash planuje wprowadzić ofertę Frisco.pl do kolejnego – czwartego – dużego miasta we wrześniu, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek. Eurocash będzie też kontynuować rozwój sieci sklepów alkoholowych Duży Ben i przewiduje osiągnięcie 170-180 placówek na koniec tego roku (wobec 158 na koniec czerwca 2021 r.).

„We wrześniu Frisco pojawi się w kolejnym, dużym polskim mieście” – powiedział Owczarek w rozmowie z ISBnews.W I połowie tego roku sprzedaż Frisco sięgnęła 137,6 mln zł (wzrost o ponad 32% r/r), z czego 10,9 mln zł to sprzedaż zrealizowana poza Warszawą, dodał.

Zanotowany przez Grupę Eurocash wzrost sprzedaży w segmencie Projekty to także efekt dalszej ekspansji sieci marketów alkoholowych Duży Ben. Na koniec pierwszego półrocza liczyła ona 158 sklepów wobec 129 na koniec 2020 r.

„W dużym Benie sprzedaż LFL wzrosła o 13,3% w I półroczu. Realne jest, że pod koniec roku liczba placówek wzrośnie do 170-180 sklepów wobec obecnych 158” – powiedział także CFO.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją żywności i innych produktów szybkozbywalnych (FMCG). Grupa Eurocash to również organizator znanych sieci franczyzowych, agencyjnych i partnerskich, takich jak: ABC, Groszek, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben. Firma, w oparciu o placówki franczyzowe i własne, rozwija Delikatesy Centrum – największą sieć supermarketów w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Autor: Renata Oljasz

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda nasdaq | funt pln | cdprojekt kurs akcji | ccc akcje notowania | pzu akcje prognozy | notowania bitcoin | notowania lotos |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here