Naga Markets webinar


eurocashGrupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z tego dokumentu.

Spółka odnotowała 36,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2018 r. wobec 35,74 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 51,5 mln zł wobec 58,15 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 6 256,2 mln zł w III kw. wobec 5 576,3 mln zł rok wcześniej.

Od początku 2018 roku spółka miała 57,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej z działalności kontynuowanej w porównaniu z 42,06 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 17 031,9 mln zł w porównaniu z 15 658,5 mln zł rok wcześniej.

“Sprzedaż segmentu detalicznego w ciągu dziewięciu miesięcy 2018 r. przekroczyła 3 mld zł i była o 18% wyższa niż przed rokiem. EBITDA tego segmentu wyniosła 63 mln zł wobec 106 mln zł rok wcześniej. Wpływ na niższą rentowność detalu mają koszty związane integracją przejętych sieci supermarketów EKO i Mila” – podkreślono w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 94,35 mln zł wobec 59,14 mln zł straty rok wcześniej.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Sytuacja na wykresie:

Po publikacji wyników, które znacząco nie odstawały od oczekiwań analityków, akcje tanieją o ponad 6%. Wydaje się, że wpisuje się to w szerszy trend oraz sytuację zewnętrzną naszego parkietu. Warto zauważyć, że ostatnia zwyżka miała niemal identyczny zasięg jak poprzednia korekta, a niewielki kanał wzrostowy wygląda na tle trendu jak formacja flagi. Wybicie z kanału dołem może doprowadzić do zejścia w rejon ostatnich minimów.

eurocash
źródło xStation 5

Zobacz także: DM BOŚ podwyższa rekomendację Eurocashu do “kupuj” i obniża cenę docelowąCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here