Naga MarketseurocashGrupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z tego dokumentu.

Spółka odnotowała 36,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2018 r. wobec 35,74 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 51,5 mln zł wobec 58,15 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 6 256,2 mln zł w III kw. wobec 5 576,3 mln zł rok wcześniej.

Od początku 2018 roku spółka miała 57,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej z działalności kontynuowanej w porównaniu z 42,06 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 17 031,9 mln zł w porównaniu z 15 658,5 mln zł rok wcześniej.

“Sprzedaż segmentu detalicznego w ciągu dziewięciu miesięcy 2018 r. przekroczyła 3 mld zł i była o 18% wyższa niż przed rokiem. EBITDA tego segmentu wyniosła 63 mln zł wobec 106 mln zł rok wcześniej. Wpływ na niższą rentowność detalu mają koszty związane integracją przejętych sieci supermarketów EKO i Mila” – podkreślono w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 94,35 mln zł wobec 59,14 mln zł straty rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Po publikacji wyników, które znacząco nie odstawały od oczekiwań analityków, akcje tanieją o ponad 6%. Wydaje się, że wpisuje się to w szerszy trend oraz sytuację zewnętrzną naszego parkietu. Warto zauważyć, że ostatnia zwyżka miała niemal identyczny zasięg jak poprzednia korekta, a niewielki kanał wzrostowy wygląda na tle trendu jak formacja flagi. Wybicie z kanału dołem może doprowadzić do zejścia w rejon ostatnich minimów.

eurocash
źródło xStation 5

Zobacz także: DM BOŚ podwyższa rekomendację Eurocashu do “kupuj” i obniża cenę docelowąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here