Naga MarketseurocashW ramach ogłoszonego przez grupę Eurocash w ub.r. programu emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, spółka zamierza powracać do emisji obligacji, ale nie zachodzi konieczność, by dzięki nim finansować bieżącą działalność, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek.

InvestCuffs

“Jeżeli warunki rynkowe będą korzystne, to będziemy powracać do emisji obligacji, natomiast nie jest to konieczność, bo nie potrzebujemy tych środków, żeby finansować bieżącą działalność. Emisje obligacji służą nam raczej do zarządzania strukturą bilansu – to element bezpieczeństwa wbudowany w nasz bilans, na wypadek, gdybyśmy potrzebowali z jakiegokolwiek powodu więcej gotówki. Wolnych linii kredytowych na koniec roku mieliśmy ok. 400 mln zł” – powiedział Owczarek w rozmowie z ISBnews.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał, że emisja obligacji była elementem refinansowania zadłużenia.

“W zeszłym roku zrefinansowaliśmy cały bilans, wydłużyliśmy jego zapadalność do trzech lat w finansowaniu konsorcjalnym i do czterech lat – z EBOR-em. Obligacje z tej perspektywy są dodatkowym elementem, który pozwala nam wydłużać nasz bilans” – powiedział członek zarządu.

W listopadzie ub.r. Eurocash zawarł z BNP Paribas Bank Polska, PKO BP oraz Santander Bank Polska umowę, na postawie której ustanowił program emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej 1 mld zł. W grudniu ub.r. Eurocash uplasował 5-letnie obligacje serii B o łącznej wartości nominalnej 125 mln zł.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Oferuje także wsparcie marketingowe dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here