Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Grupa Eurocash jest jedną z największych w Polsce grup pod względem wartości sprzedaży oraz liczby placówek zajmujących się dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych.

eurocash

Kurs spółki od dłuższego już czasu porusza się w silnym trendzie spadkowym. Większość tego ruchu wpisuje się w kanał spadkowy. Ostatnie odbicie od dolnej krawędzi było bardzo dynamiczne, a razem z późniejszą korektą może tworzyć coś na kształt podwójnego dna. Wczoraj doszło do wybicia poprzedniego, lokalnego wierzchołka. Oznacza to najprawdopodobniej wzrost pod poziom 40 zł. Mniej więcej tyle wynikałoby z zasięgu podwójnego dna, ale wcześniej mamy lokalny poziom oporu oraz górną krawędź kanału, które mogą zahamować wzrosty.tokeneo

Colian Holding SA jest silną grupą kapitałową producentów słodyczy spod znaku Jutrzenki, Goplany, Kaliszanki oraz firmy Ziołopex – producenta, eksportera i importera przypraw, herbat oraz bakalii.

colian

O spółce Colian pisaliśmy w październiku, wskazując na kolejny udany test wsparcia. Rzeczywiście doszło do odbicia i cena wzrosła pozwalając zainkasować mały zysk. Aktualnie cena znajduje się na poziomie poprzedniego wierzchołka. Okaże się teraz na ile silni są kupujący. Wybicie tego poziomu powinno oznaczać dalszy wzrost aż pod poziom 3,50 zł. Będzie to jednak bardzo trudne, gdyż jak widać, każdy kolejny szczyt znajduje się coraz niżej od poprzedniego i należy liczyć się z ponownym zejściem do głównego wsparcia.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/CHF – szeroki ruch boczny
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/CAD na wsparciu – jak uzyskać stosunek RR 1:3
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here