Naga MarketsGrupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną.

eurocash
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 2% jednak nie udało się dowieźć takiego wyniku do końca. Powodem początkowego odbicia mogła być publikacja raportu z wynikami za pierwszy kwartał. Wynika z niego, że spółka wypracowała w tym okresie 39,39 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 15,83 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 9,69 mln zł wobec 7,1 mln zł straty rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 121,37 mln zł wobec 39,61 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 482,94 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 4 987,11 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż rosła o niemal 10%, a dodatkowo należy pamiętać, o przypadającej w tym roku bardzo późno Wielkanocy. Na wykresie mamy nieudaną próbę odbicia od wsparcia i linii trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce.

ccc
źródło xStation 5

Całkiem udaną sesję zaliczyła także spółka CCC, której akcje szły w górę w piątek o niemal 1%. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszej mocnej przecenie, gdyż na tym tle może to być tylko chwilowe odreagowanie. Spółka poinformowała na stracie piątkowej sesji o zamiarze wypłacenia dywidendy. Na ten cel firma chce przeznaczyć 19,8 mln zł z kapitału zapasowego. Oznacza to, że dywidenda na 1 akcje wyniesie tylko 0,48 zł, a więc około 0,25% stopę dywidendy Jest to najniższa dywidenda w historii spółki, zarówno pod względem kwotowym jak i stopy procentowej. Proponowany dzień dywidendy to 17 września, a wypłaty – 1 października. Spoglądając na wykres tygodniowy widać jak szybko została wymazana zwyżka z początku roku. Niesie to obawy o powrót do okolic 170 zł. Wydaje się, że sukcesem byłoby gdyby spadki wyznaczyły trzeci z rzędu nieco wyżej położony dołek.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax indeks | kurs pgnig | eur/usd wykres | co to jest blika | co to jest kod blik | akcje pgnig najnowsze wiadomosci |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here