Naga MarketsGrupa Eurocash jest jedną z największych w Polsce grup pod względem wartości sprzedaży oraz liczby placówek zajmujących się dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych.

eurocash mn
Wykres miesięczny przedstawia główny, długoterminowy trend wzrostowy. Ostatni okres to jednak trend spadkowy niższego rzędu, trwający od czerwca 2013 roku. Pewne nadzieje na powrót do głównego trendu dało i nadal daje odbicie od kluczowego wsparcia znajdującego się na poziomie poprzedniego szczytu. Jak widać, poprzednia świeca to pin bar, po którym ponownie zaczęły się spadki. Psuje to obraz niedawnych wzrostów i ostrzega, że mogły być one tylko korektą i przystankiem w dalszych spadkach. Z tej perspektywy kluczowe jest wsparcie okolic 30 zł, dopóki cena znajduje się powyżej niego, możemy liczyć na zakończenie spadków. Jeżeli wsparcie upadnie należy liczyć się z ich kontynuacją i pogłębieniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurocash w1
Nie tak dawno temu pozytywny sygnał płynął z interwału tygodniowego. Było nim znaczące wybicie kanału, w którym mieścił się dotychczasowy cały ruch spadkowy. Wzrosty nie były jednak w stanie pokonać poziomu poprzedniego szczytu i w efekcie układ dołków i szczytów pozostał bez zmian czyli nadal typowy dla ruchów spadkowych.

eurocash d1
Na wykresie dziennym warto zauważyć potencjalną formację głowy z ramionami na szczycie ostatnich wzrostów. Linia szyi znajduje się na poziomie 36 zł. Poziom ten został niedawno wybity. Zasięg spadków wynikających z tej formacji sięgałby poziomu ostatnich dwóch dołków. Generalnie sytuacja krótkoterminowa jest póki co negatywna. Mamy prospadkową formację i spadki w czasie, gdy reszta giełdy raczej wzrasta. Nie napawa to optymizmem choć nie skreślałbym tak do końca tej spółki. Jedyną nadzieją zdaje się być wsparcie, które wczoraj zostało lekko naruszone. Jest to poziom poprzedniego szczytu, a także poziom łączący dwa dołki, które tworzyły formację podwójnego dna. Powrót kursu do takiego miejsca jest dość często spotykaną sytuacją.

Podsumowując, mogę stwierdzić, że na aktualnym poziomie cenowym rozstrzygnie się kierunek na najbliższe tygodnie. Jeżeli spadki będą kontynuowane to niebawem cena spadnie do poziomu 30-31 zł. Jeżeli jednak nastąpi odbicie w górę od wsparcia, które musi nadejść już teraz – sytuacja może ulec zmianie i na cały okres od września ubiegłego roku będziemy patrzeć jak na okres kształtowania się nowej struktury wzrostowej – coraz wyższych dołków i szczytów. Osobom rozważającym kupno akcji zalecałbym wstrzymanie się i obserwację, gdyż analiza wyższych interwałów czasowych nie napawa póki co optymizmem.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex waluty online | indeks nasdaq | bitcoin przewidywania | wykres dax | mercator akcje | zlotowki |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: TVN, Amica
Następny artykułPoranny komentarz makro – środa 14 stycznia.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

4 KOMENTARZE

  1. rgr moim zdaniem raczej zanegowane, faktycznie nie ma takiej dynamiki, dlatego raczej jednak jest szansa na moj drugi wariant korekta abc i teraz wyzszy szczyt. obroty wzrastaja dzisiaj wymiana duzych pakietow .

  2. Tak, rzeczywiście cena powoli spada, choć pozytywne jest to, że w takim miejscu i z tak czytelnej formacji RGR powinno dziać się to znacznie bardziej dynamicznie, tym bardziej przy problemach całej giełdy. Zobaczymy co będzie dalej bo sam jestem ciekawy.

  3. Witam, niestety kurs po raz kolejny testowal w piatek poziom 36zł zeby z impetem zawrocic i poglebic dno . szanse na wzrosty coraz mniejsze do tego dochodzi nieciekawa sytuacja szerokiego rynku. jednak ja licze na scenariusz kupuj gdy krew sie leje i nasz wig pokaze dopiero na co go stac w 2015. kiedys z tej konsolidacji trzeba wyjsc w ktora stone to sie zobaczy. pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here