Naga MarketsEurocash chce wyemitować 5-letnie obligacje o wartości nominalnej 125 mln złEurocash przyjął oferty inwestorów kwalifikowanych na subskrypcję emisji obligacji serii B i na tej podstawie ofert zamierza wyemitować 125 000 niezabezpieczonych 5-letnich obligacji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 1 000 zł każda i łącznej wartości nominalnej 125 mln zł, podała spółka.

Obligacje spółki Eurocash zostaną wyemitowane w trybie oferty publicznej

Cena emisyjna obligacji będzie równa ich wartości nominalnej, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Obligacje zostaną wyemitowane w trybie oferty publicznej z wyłączeniem obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego lub memorandum informacyjnego. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej wynoszącej WIBOR 6M powiększony o stałą marżę w wysokości 2,25 pkt proc. w skali roku” – czytamy w komunikacie.

Spółka planuje, że dzień emisji obligacji przypadnie na 23 grudnia 2020 r. Obligacje będą podlegały wprowadzeniu do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dzień wykupu obligacji został wyznaczony na 23 grudnia 2025 r., podsumowano.

W połowie listopada br. Eurocash zawarł z BNP Paribas Bank Polska, PKO BP oraz Santander Bank Polska umowę, na postawie której ustanowił program emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej 1 mld zł. Spółka informowała wówczas, że rozważa dokonanie pierwszej emisji w ramach programu w okresie dwóch miesięcy, w kwocie do 200 mln zł.

Jak wówczas podano, obligacje będą oferowane co do zasady w trybie oferty publicznej z wyłączeniem obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego lub memorandum informacyjnego. Obligacje emitowane w ramach programu będą oferowane jedynie do inwestorów kwalifikowanych.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Oferuje także wsparcie marketingowe dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here