Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie powyżej 1,14 USD, dzięki działaniom UETrwający już trzeci miesiąc rajd na euro, największy od ponad dwóch lat ma się wydłużyć, a szereg wskaźników rynkowych odzwierciedla rosnące zaufanie inwestorów do wspólnej waluty po skoordynowanej reakcji państw członkowskich na pandemię COVID-19 w Europie. Euro wzrasta względem dolara w środę zbliżając się do poziomu 1,13.

  • Rynek opcji wskazuje na odwrót od bezpiecznych przystani, co wspiera euro
  • Wspólna waluta z największą aprecjacją od początku 2018 roku
  • Inwestorzy oczekują solidnego wzrostu w UE w III kw.

Strefa euro: rosną oczekiwania na szybsze odbicie gospodarcze

Wspólna waluta wraz z końcem czerwca zakończyła swój największy dwumiesięczny wzrost w stosunku do dolara. Jednocześnie opcje wskazują na optymizm na wielu frontach – sugerują wzrost euro w stosunku do dolara w ciągu najbliższych trzech miesięcy oraz wskazują na spadek niedźwiedziego nastroju dla euro w stosunku do jena, tradycyjnej waluty bezpiecznej przystani, do najniższego poziomu od stycznia.

Dobre nastroje do euro wracają, gdy blok zbliża się do wspólnego zaciągania pożyczek. Źródło: Bloomberg

W szczególności ta ostatnia statystyka wskazuje na rosnące nadzieje, że rządy w strefie euro będą nadal chronić społeczeństwo przed drugą falą zachorowań. To z kolei sugeruje większą szansę, że region osiągnie lepsze wyniki pod względem wzrostu gospodarczego, potencjalnie przyciągając większy napływ kapitału, który wspierałby euro.

Jednocześnie dzięki oczekiwaniom, że Rezerwa Federalna zwiększy kontrolę krzywej dochodowości w połączeniu z niewielką szansą na obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny, różnice stóp procentowych nie są potencjalną przeszkodą dla euro jak było to do tej pory.

Złagodzenie blokad, wsparcie fiskalne i dane makro wskazują na mocny III kwartał w UE

Jednak optymizm względem euro nie ogranicza się do rynku opcji. Rynek kasowy również wysyła sygnały zwyżkowe w postaci dwóch rozwijających się wzorców technicznych względem dolara.

Tak zwana formacja złotego krzyża na dziennym wykresie sugeruje, że wspólna waluta może przetestować najwyższy poziom z 10 czerwca wynoszący 1,1422 USD, co jest wsparte przez pierwsze wtorkowe zamknięcie powyżej 21-miesięcznej średniej kroczącej od sierpnia 2018 r.

Nadal jednak oczekiwania są stosunkowo niskie, aby taki ruch miał się wkrótce wydarzyć, na co wskazuje niski popyt na opcje, które będą wypłacane przy dużych ruchach cenowych. To z kolei sugeruje, że nadal istnieje ryzyko, iż poglądy za silniejszym euro mogą się nie opłacić, gdyż awersja do ryzyka może ponownie wzrosnąć w wyniku nowych obaw związanych z wirusem, wojną handlową oraz z amerykańskimi wyborami w listopadzie.

Kurs euro (EUR) zyskuje drugi tydzień z rzędu

Notowania pary walutowej EUR/USD wzrastają w trakcie środowej sesji ponownie zbliżając się do poziomu 1,13. W efekcie aprecjacji euro kurs może w krótkim czasie przetestować tegorocznego maksimum 1,15, a trwałe przebicie tego poziomu powinno znacząco wyhamować presję sprzedających, która trwa od kwietnia 2018 roku. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 1,1150 oraz okrągły 1,10. Dopóki cena utrzymuje się powyżej przewaga kupujących powinna się utrzymywać.

Sprawdź ofertę istniejącego od 2009 roku brokera CFD i Forex, regulowanego przez CySEC i FCA. Uzyskaj dostęp do atrakcyjnych spreadów i ponad 180 instrumentów

Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here