Naga Marketsbanknoty euro i dolarAnalitycy z banku MUFG dostrzegają ograniczone ryzyko spadku euro w związku z potencjalnym opóźnieniem unijnego funduszu naprawczego, co ostatecznie powinno zostać rozwiązane przez decydentów. Jednocześnie eksperci z JP Morgan zalecają pozostać pro-spadkowym względem EUR/USD w oczekiwaniu na wyboisty czwarty kwartał dla strefy euro.

  • Przywódcy UE są obecnie zmuszeni do zawarcia kompromisu z Węgrami i Polską
  • JPMorgan nie rekomenduje krótkich pozycji względem dolara
  • EUR/USD wzrośnie do 1,20 w ciągu trzech miesięcy i spadnie do 1,16 w ciągu dwunastu miesięcy

EUR: Opóźniony fundusz z UE wiąże się z pewnym ryzykiem – MUFG

Przywódcy UE są obecnie zmuszeni do zawarcia kompromisu z Węgrami i Polską, aby zapewnić tak potrzebne wsparcie fiskalne. Na aktualnym etapie negatywne skutki opóźnienia pomocy zostały zinterpretowane jako nieznaczne przez rynki finansowe. To sprawiło, że euro nadal znajduje się w pobliżu ostatnich szczytów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozwój sytuacji w UE został przyćmiony przez pozytywne wiadomości dotyczące szczepionek i wyniki wyborów w USA. Niemniej jednak, potencjalne opóźnienie wsparcia fiskalnego w Europie stwarza pewne ryzyko dla walut regionalnych, chociaż w naszej ocenie spór ostatecznie zostanie rozwiązany – napisano w raporcie MUFG.

Ryzyko przechylone w dół dla EUR. Wyboisty czwarty kwartał dla strefy euro – JP Morgan

Analitycy z JP Morgan zalecają pozostać pro-spadkowym względem pary EUR/USD w oczekiwaniu na wyboisty czwarty kwartał dla strefy euro.

Spadki na EUR/USD będą ograniczone przez krótkie pozycjonowanie w USD i wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Na razie nie rekomendujemy agresywnie krótkich pozycji względem dolara – wskazano w raporcie.

EUR/USD: Byczo w krótkim okresie, ale zwycięzcą jest nadal USD – Danske Bank

Analitycy z Danske Banku uważają, że para EUR/USD wzrośnie do 1,20 w ciągu trzech miesięcy, ale w dłuższej perspektywie traktują dolara jako „zwycięzcę” i prognozują 1,16 w ciągu dwunastu miesięcy.

Widzimy możliwość ruchu do 1,20 w najbliższym czasie. Dopóki nie zobaczymy zdecydowanej zmiany w narracji makroekonomicznej na świecie, EUR/USD pozostanie w zakresie 1,15-1,19 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here