Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) zwalnia. Kurs dolara pod presją 30% spadku PKBRajd euro wyhamował w czwartek po silnym wzroście od początku miesiąca w stosunku do dolara, ponieważ Niemcy ogłosiły rozczarowujące wyniki gospodarcze w drugim kwartale, a Rezerwa Federalna utrzymała wsparcie dla gospodarki USA. Para EUR/USD spadła dziś o poranku w okolice 1,1730, jednak rekordowo słaby odczyt PKB z USA obciążył amerykańską walutę, co sprawia, iż kurs oscyluje obecnie na poziomie 1,1780.

  • Euro może wzrosnąć w lipcu nawet o 5% w stosunku do dolara
  • Wspólna waluta znalazła się rano pod presją ze względu na wstępny odczyt PKB w Niemczech, który był najgorszy od 1970 roku
  • Cel na poziomie 1,20 na parze EUR/USD jest popularny wśród wielu strategów walutowych

Euro zakończy lipiec historycznym wzrostem do dolara?

Euro jest na dobrej drodze by zakończyć lipiec z najlepszym miesięcznym wzrostem od dekady, skokiem o 4,8%, choć zmiana rynkowych nastrojów zagrozi spadkiem apetytu na ryzyko. W czwartek rano wspólna waluta straciła około 0,35% spadając 1,1730 USD, gdy europejskie rynki akcji spadły po rozczarowujących wynikach za drugi kwartał.

Chwilowa zmiana nastawienia do ryzyka dzisiejszego ranka skłoniła niektórych traderów do kupowania dolara, ponieważ w ostatnim czasie była to bezpieczna przystań. Euro znalazło się pod większą presją ze względu na wstępny odczyt PKB w Niemczech – napisał David Madden, analityk w CMC Markets.

Niemiecka gospodarka skurczyła się w drugim kwartale o 10,1% gorzej niż oczekiwano, co stanowi największy w historii spadek, gdy wydatki gospodarstw domowych, inwestycje biznesowe i eksport załamały się podczas pandemii COVID-19

Teraz to już oficjalne, to recesja stulecia – powiedział ekonomista DekaBank Andreas Scheuerle. Niemiecki urząd statystyczny stwierdził, że spadek był najgorszy od 1970 roku.

Jednak inne wskaźniki z UE były bardziej optymistyczne. Na przykład nastroje gospodarcze w strefie euro wzrosły w lipcu silniej niż oczekiwano. Zyskał również sektor przemysłu. Wielu inwestorów uważa jednak, że euro znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym w stosunku do dolara po tym, jak przywódcy UE uzgodnili potężny fundusz naprawczy, który przybliży blok do unii fiskalnej.

Cel na poziomie 1,20 na parze EUR/USD jest popularny wśród wielu strategów walutowych, a popyt na opcje, które skorzystałyby na takim scenariuszu, pokazuje, że byki nie zrezygnowały z jeszcze większych wzrostów.

Dolarowi pomógł rano również fakt, że przewodniczący Fed Jerome Powell nie zmienił swojego stanowiska na bardziej gołębie i wezwał do większego wsparcia fiskalnego w celu wsparcia gospodarki. Jednak popołudniowy spadek PKB w USA o niemal jedną trzecią za drugi kwartał ponownie wywarł presję na amerykańskiej walucie.

W dalszym ciągu stosunki chińsko-amerykańskie ulegają pogorszeniu w różnych kwestiach, od pandemii po roszczenia terytorialne Pekinu na Morzu Południowochińskim i jego działań wobec Hongkongu. Jakakolwiek poważna eskalacja konfliktu może ponownie przywrócić awersję do ryzyka wspierając bezpieczne przystanie w tym dolara amerykańskiego.

Euro traci o poranku i odrabia straty na sesji amerykańskiej

Notowania pary walutowej EUR/USD spadły rano do poziomu 1,1730, by następnie silnie odbić w godzinach popołudniowych kilkanaście minut po opublikowaniu rekordowo słabego odczytu PKB z USA za II kw. Tym samym kurs znajduje się między poziomem oporu 1,1815, którego przebicie otworzy drogę do 1,20, a poziomem wsparcia 1,1710, który wynika z wczorajszego minimum.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here